Wyniki spółek pchnęły w górę Wall Street

opublikowano: 22-10-2015, 22:00

Czwartkowa sesja w Stanach Zjednoczonych zakończyła się wzrostem głównych indeksów na Wall Street.

Przyczyniły się do tego lepsze od oczekiwań wyniki spółek, w tym McDonald’s Corp. i Ebay, które przywróciły wiarę w dobry stan amerykańskiego sektora korporacyjnego.

Na wieść o wzroście sprzedaży w Stanach Zjednoczonych kurs McDonald’s skoczył najmocniej od siedmiu lat zyskując ponad 7 proc., Ebay tymczasem rósł najmocniej od 2012 r.

Zobacz więcej

Wall Street

Bloomberg

Do zakupów zachęcają także decyzje podjęte na październikowym posiedzeniu władz monetarnych strefy euro. Po zakończeniu posiedzenia prezes EBC Mario Draghi zapowiedział rozważenie kolejnych kroków mających na celu ożywienie koniunktury.

- Obserwowane dzisiaj zwyżki to zdecydowanie skutek działań EBC. Oczekiwania co do wyników spółek były bardzo, bardzo niskie i nie było trudno je pobić – komentował w wypowiedzi dla Bloomberga John Praveen, główny strateg inwestycyjny firmy inwestycyjnej Prudential IIA.

Dow Jones rósł na zamknięciu o 1,87 proc. S&P500 zyskiwał w środę 1,69 proc. Nasdaq kończył dzień 1,65 proc. zwyżką wartości.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy