Wypączkują paczkomaty Integera

Katarzyna Latek
opublikowano: 03-09-2010, 07:00

Spółka spodziewa się gorącej jesieni. Mając ambicje regionalne, uruchomi wkrótce kilka nowych projektów.

Alternatywny operator pocztowy w tym roku porwał się na duże inwestycje. Chce uniezależnić się od kurczącego się rynku tradycyjnej korespondencji. Projekty realizowane przez spółkę dotyczą m.in. wdrożenia e-faktur i mobilnych płatności przez spółkę zależną InPost Finanse. Drugi to współpraca z Allegro.

— Z końcem września pojawimy się w Allegro jako jedna z metod wysyłki przedmiotów. To nowy, wielki rynek. Szacuje się, że ten serwis aukcyjny generuje około 5 mln wysyłanych paczek miesięcznie — mówi Rafał Brzoska, prezes i akcjonariusz Integer.pl.

Duże plany firma wiąże też z rozwojem usług MVNO. Wystartuje z nimi na przełomie września i października. Integer.pl w tym roku przejął firmę CP Telecom, która obsługiwała telefonię Carrefour Mova i założył własną spółkę InMobile.

— Z naszymi usługami telekomunikacyjnymi chcemy docierać do dwóch grup klientów. Jedną z nich są dotychczasowi klienci telefonii Carrefour Mova. Zamierzamy podobne usługi świadczyć dla innych dużych sieci handlowych — wyjaśnia Rafał Brzoska.

Drugą grupą będą młodzi ludzie korzystający z nowoczesnych usług telekomunikacyjnych. Integer tworzy właśnie rozwiązanie dla mobilnego e-commerce, które będzie dostępne i dla klientów jego własnego MVNO, i dla klientów innych operatorów.

— Nie chcemy jeszcze ujawniać szczegółów, jednak zamierzamy dać osobom kupującym w internecie wyjątkowe narzędzie. Pozwoli ono na przeprowadzenie całego procesu przez telefon komórkowy — od zakupu przez płatność do monitoringu przesyłki — opowiada prezes.

Integer przygotowuje się też do rozbudowania sieci paczkomatów poza Polską.

— Prowadzimy rozmowy, zmierzające do ulokowania paczkomatów w dziewięciu krajach Europy Środkowej. Chcemy być jednym z inicjatorów aktywizacji handlu internetowego między krajami naszego regionu. Nasza inicjatywa ma zmniejszyć koszty logistyki — mówi Rafał Brzoska.

Dodaje, że spółka rozmawia też o połączeniu sieci paczkomatów — np. z Deutsche Post.

Według Rafała Brzoski, pozytywne efekty tych inwestycji będą widoczne w wynikach finansowych już w 2011 r. Jednak wyniki spółka poprawia już teraz. W pierwszym półroczu 2010 r. zanotowała skonsolidowany zysk netto na poziomie 7,39 mln zł, co oznacza wzrost o 34,17 proc. rok do roku. Przychody grupy wzrosły o niemal 67,8 proc. (z 56,4 mln zł do 94,68 mln zł).

— To jest dla nas trudny rok ze względu na inwestycje. Gdyby nie to, nasze wyniki finansowe byłyby jeszcze lepsze. Ale i tak jako zarząd jesteśmy z nich bardzo zadowoleni — mówi Rafał Brzoska, który jest także akcjonariuszem Integer.pl.

Paczkomat Integrera
Paczkomat Integrera
None
None
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Latek

Polecane