Wyrób i sprzedaż nieźle nam idzie

opublikowano: 12-07-2018, 22:00

W 2017 r. wartość produkcji sprzedanej wyrobów przemysłowych (wyrobów własnych producentów) wyniosła ok. 1,1 bln zł — wynika z danych GUS.

W 2017 r. wartość produkcji sprzedanej wyrobów przemysłowych (wyrobów własnych producentów) wyniosła ok. 1,1 bln zł — wynika z danych GUS. Jak na polskie warunki liczba jest dość pokaźna — to ok. 60 proc. wartości ubiegłorocznego PKB. Do tego, w ciągu roku wzrosła o 9,2 proc. (nominalny PKB wzrósł w tym czasie o 6,7 proc.). Mowa o produktach wytwarzanych przez podmioty z sekcji górnictwo i wydobywanie oraz przetwórstwo przemysłowe. Największy udział w wartości ogółem miały artykuły spożywcze (17 proc.) oraz pojazdy samochodowe, przyczepy i naczepy (11,9 proc.) — więcej na grafice. W ciągu roku na wartości najmocniej przybrał natomiast dział metale (wzrost o 22,2 proc.).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Justyna Dąbrowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy