Wyróżnienie za walkę z ebolą

Barbara Warpechowska
opublikowano: 01-10-2015, 22:00

ArcelorMittal został wyróżniony przez Clinton Global Initiative za pomoc podczas kryzysu wywołanego przez wirus ebola.

Na corocznym posiedzeniu Clinton Global Initiative w Nowym Jorku uhonorowano firmy, które przyczyniają się do rozwiązywania palących problemów na świecie. Jest wśród nich ArcelorMittal za inicjatywy w walce z epidemią wirusa ebola w zachodniej Afryce. Nagrodę wręczył 42. prezydent USA Bill Clinton, założyciel Clinton Global Initiative.

Gala, podczas której nagrodę dla ArcelorMittal odebrał Alan Knight, dyrektor biura odpowiedzialności biznesu w tej firmie, odbyła się 27 września w Nowym Jorku. Oprócz stalowego koncernu nagrody otrzymały także inne firmy zaangażowane w rozwiązywanie ważnych problemów społecznych.
Zobacz więcej

W DOBOROWYM GRONIE:

Gala, podczas której nagrodę dla ArcelorMittal odebrał Alan Knight, dyrektor biura odpowiedzialności biznesu w tej firmie, odbyła się 27 września w Nowym Jorku. Oprócz stalowego koncernu nagrody otrzymały także inne firmy zaangażowane w rozwiązywanie ważnych problemów społecznych. ARC

— Jestem dumny z naszego aktywnego podejścia do przewodzenia firmom z sektora prywatnego w walce z epidemią eboli w Liberii i jestem zaszczycony otrzymaniem tak prestiżowej nagrody — skomentował wyróżnienie Lakshmi Mittal, prezes i dyrektor generalny stalowego koncernu. W Liberii znajdują się kopalnie ArcelorMittalu. Firma nie przerwała pracy.

Zatrudniła ekspertów, którzy doradzali, jak ochronić pracowników, zapewniłasprzęt medyczny i uruchomiła odpowiednie procedury. ArcelorMittal powołał grupę do walki z ebolą — Ebola Private Sector Mobilisation Group. Początkowo była to platforma do dzielenia się informacjami o skutecznej walce z wirusem, ale stopniowo zmieniła międzynarodową strukturę i służyła radą, jak walczyć z epidemią eboli, a także zajmowała się zapewnianiem pomocy humanitarnej. W najgorętszym okresie zrzeszała 100 firm, 50 instytucji publicznych i organizacji pozarządowych.

— To dla nas zaszczyt, że zostaliśmy docenieni za naszą rolę w walce z epidemią eboli w zachodniej Afryce. Ale ta nagroda nie należy się tylko nam, to nagroda dla przedstawicieli sektora prywatnego, którzy włączyli się w tę akcję. Wspólnie pokazaliśmy, co oznacza partnerstwo i że różne sektory mogą współpracować, by rozwiązać najbardziej palące problemy na świecie — powiedział Alan Knight, dyrektor korporacyjnego biura odpowiedzialności biznesu w ArcelorMittalu, odbierając nagrodę z rąk prezydenta Billa Clintona.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Barbara Warpechowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu