Wysoka dywidenda podbiła kurs GPW

opublikowano: 01-04-2019, 11:09

Notowania akcji GPW rosną po tym, jak Rada Giełdy pozytywnie zaopiniowała propozycję zarządu, dotyczącą wypłaty 3,18 zł dywidendy z zysku za 2018 r.

To wartość przekraczająca konsens prognoz analityków (1,76 zł). Przy kursie 41,40 zł stopa dywidendy brutto sięga 7,6 proc.

Marek Dietl, prezes Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie,
Zobacz więcej

Marek Dietl, prezes Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, Fot. Marek Wiśniewski

Notowania zareagowały zwyżką.

Z zysku za 2019 r. spółka ma wypłacić nie mniej niż 2,4 zł na akcję, a w kolejnych trzech latach dywidenda ma rosnąć o nie mniej niż 0,1 zł na akcję.

- Choć w naszych planach postawiliśmy na dynamiczny rozwój Grupy, co wiąże się z większymi nakładami inwestycyjnymi, Zarząd GPW zdecydował o tym, aby utrzymać politykę dywidendową na poziomie co najmniej 60 proc. skonsolidowanego zysku netto przypadającego akcjonariuszom GPW (skorygowanego o udział w jednostkach stowarzyszonych). Dla zabezpieczenia interesów inwestorów, corocznie dywidenda wzrośnie nie mniej niż o 0,1 zł na akcję po 2019 r. do 2022 r. Rosnącej dywidendzie będzie towarzyszyć wdrażanie inicjatyw strategicznych, które w nadchodzących latach pozytywnie wpłyną na wyniki finansowe Grupy. Zdefiniowanie przejrzystych warunków polityki dywidendowej, w tym wartości dywidendy przypadającej na akcję, zagwarantuje naszym inwestorom stabilnie rosnące wypłaty. Zawsze podkreślamy, że nasi akcjonariusze są dla nas priorytetowi i dlatego zdecydowaliśmy się na taki krok – mówi Marek Dietl, prezes GPW.

Zarząd GPW podtrzymał cele finansowe, przedstawione w strategii #GPW2022, zgodnie z którymi przychody w 2022 r. mają wynieść 470 mln zł, EBITDA 250 mln zł, a ROE 19 proc. 

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu