Wyspiarze chcą ściągać myto

MIB
opublikowano: 02-02-2012, 00:00

OPŁATY

Zagraniczni kierowcy będą musieli niebawem płacić za korzystanie z dróg w Wielkiej Brytanii. Dotyczy to również kierowców ciężarówek.

Internetowy serwis Interia.pl donosi, że opłata miałaby wynosić 10 funtów za dzień i dotyczyłaby wszystkich, również Brytyjczyków, z tym, że im suma ta zostałaby zrefundowana (np. zniżką w podatku drogowym). Nie wiadomo, od kiedy opłata ma być wprowadzona.

Brytyjskie ministerstwo transportu rozpoczęło już konsultacje w tej sprawie z firmami przewozowymi. Opłaty miałyby zrównoważyć koszty utrzymania i remontów dróg, które obecnie pokrywają tylko brytyjscy kierowcy w ramach podatku drogowego, gdy tymczasem w wielu krajach Unii za korzystanie z dróg płacą także kierowcy zagraniczni.

Autostrady w Wielkiej Brytanii są darmowe (opłaty pobiera się na niektórych mostach i niektórych odcinkach bocznych dróg).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MIB

Polecane