Wyspy Marshalla chcą mieć suwerena

MFW zwrócił się do władz Wysp Marshalla, aby „poważnie ponownie rozważyły” przyjęcie kryptowaluty jako drugiego środka płatniczego.

Obecnie na Wyspach Marshalla oficjalną walutą jest dolar amerykański. W lutym rząd wyspiarskiego państwa na Oceanie Spokojnym podjął decyzję o wprowadzeniu równolegle także kryptowaluty o nazwie „suweren”. Ma zostać wyemitowana w tym roku w drodze oferty ICO. MFW zwraca uwagę, że potencjalne korzyści z przyjęcia kryptowaluty są dużo mniejsze niż potencjalne koszty, zarówno gospodarcze, jak prestiżowe. „Władze Wysp Marshalla powinny poważnie ponownie przemyśleć przyjęcie cyfrowej waluty jako legalnego środka płatniczego” — głosi stanowisko MFW. Fundusz zwrócił uwagę, że na Wyspach Marshalla jest tylko jeden krajowy bank komercyjny, któremu po ewentualnym wprowadzeniu kryptowaluty grozi zerwanie dotychczasowych relacji z bankiem w USA, które umożliwiają transfer dolarów z i do kraju. Podkreślił także uzależnienie Wysp Marshalla od pomocy zagranicznej, jak też ryzyko wynikające z katastrof żywiołowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Waluty / Wyspy Marshalla chcą mieć suwerena