Wyspy Marshalla chcą mieć suwerena

opublikowano: 12-09-2018, 22:00

MFW zwrócił się do władz Wysp Marshalla, aby „poważnie ponownie rozważyły” przyjęcie kryptowaluty jako drugiego środka płatniczego.

Obecnie na Wyspach Marshalla oficjalną walutą jest dolar amerykański. W lutym rząd wyspiarskiego państwa na Oceanie Spokojnym podjął decyzję o wprowadzeniu równolegle także kryptowaluty o nazwie „suweren”. Ma zostać wyemitowana w tym roku w drodze oferty ICO. MFW zwraca uwagę, że potencjalne korzyści z przyjęcia kryptowaluty są dużo mniejsze niż potencjalne koszty, zarówno gospodarcze, jak prestiżowe. „Władze Wysp Marshalla powinny poważnie ponownie przemyśleć przyjęcie cyfrowej waluty jako legalnego środka płatniczego” — głosi stanowisko MFW. Fundusz zwrócił uwagę, że na Wyspach Marshalla jest tylko jeden krajowy bank komercyjny, któremu po ewentualnym wprowadzeniu kryptowaluty grozi zerwanie dotychczasowych relacji z bankiem w USA, które umożliwiają transfer dolarów z i do kraju. Podkreślił także uzależnienie Wysp Marshalla od pomocy zagranicznej, jak też ryzyko wynikające z katastrof żywiołowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu