Wyższa rekomendacja dla spółki Robyg

opublikowano: 28-04-2016, 11:20

Analitycy Haitong Banku podnieśli z "neutralnie" do "kupuj" rekomendację dla akcji spółki Robyg. Cena docelowa też poszła w górę - z 3,05 do 3,63 zł.

Rekomendacja została zaktualizowana po zmianach wprowadzonych do harmonogramu realizacji projektów Robyga i po uwzględnieniu nowych projektów, które mają powstawać na kupionych niedawno działkach.

Haitong określa nowy harmonogram jako bardziej agresywny i dodaje, że sprzedaż w I kwartale 2016 r. była wyższa niż oczekiwano. Dlatego plan sprzedaży na ten rok podniesiono do 2,61 tys. lokali (+12 proc. r/r). Również w 2017 r. spodziewana jest wysoka sprzedaż (zbliżona do poziomu z 2016 r.) i dopiero w 2018 r. oczekiwany jest umiarkowany spadek.

Jednocześnie prognozy Haitong Bank dotyczące liczby lokali oddawanych do użytku zostały zaktualizowane na najbliższe trzy lata, co podnosi prognozy dotyczące zysku netto w tym okresie o 5-48 proc.

"Mocny bilans spółki Robyg powinien umożliwić nie tylko realizację bogatych planów inwestycyjnych, ale także zakupy kolejnych terenów, jak również wypłaty solidnych dywidend. Na koniec nie można też wykluczyć ekspansji spółki poprzez działania w obszarze fuzji i przejęć" - dodano.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu