Wyższe wyceny telekomów

opublikowano: 29-09-2019, 22:00

Konrad Księżopolski, szef działu analiz w polskim Haitong Banku, zaktualizował rekomendacje dla Cyfrowego Polsatu (CP), Play Communications i Orange Polska.

Samych zaleceń — „kupuj” dla dwóch pierwszych i „neutralnie” dla trzeciej — nie zmienił. Podwyższył jednak ceny docelowe dla wszystkich trzech spółek. Wycenę CP podwyższył z 26 do 29 zł za akcję, Play z 26,6 do 32,5 zł, a Orange przeszacował z 5,1 do 5,4 zł za akcję. We wszystkich trzech spółkach zwraca uwagę na podwyższenie przychodów z abonenta. Za najciekawszą spółkę z całej trójki Konrad Księżopolski uważa CP. Analityk Haitonga podkreśla, że CP może się pochwalić połączeniem przemyślanej strategii opartej na konwergencji, dobrej egzekucji tej strategii poprzez skuteczny marketing oraz silnymi przepływami gotówkowymi.

Według Konrada Księżopolskiego skuteczne przeniesienie transferu danych z częstotliwości 800 MHz na 900 MHz zmniejsza przy tym prawdopodobieństwo, że CP będzie ponownie ubiegał się o koncesję na częstotliwość po Sferii. Powinno być to korzystne dla polityki dywidendowej. W przypadku Playa chwali skopiowanie ruchu Orange, czyli podwyżki cen. Uważa bowiem, że na mocno nasyconym rynku łatwiej zwiększać przychody i zyski, podnosząc ceny niż zdobywając nowych klientów.

W przypadku Orange — czyli jedynej spółki, której kupna nie zaleca — analityk zwraca uwagę, że przepływy pieniężne w 2019 r. zostały podwyższone przez sprzedaż nieruchomości, co zaciemnia obraz przepływów gotówkowych z czystego biznesu telekomunikacyjnego. Ten zaś cały czas nie wygląda imponująco. Według analityka Haitonga liczba przyłączeń klientów końcowych za pomocą światłowodów może wkrótce wyhamować za sprawą coraz popularniejszych ofert konwergentnych. Raport, wydany 26 września o godz. 8, dostępny jest na pb.pl.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Kosiński

Polecane