Wzorsty na Wall Street

opublikowano: 19-01-2021, 16:56

Na amerykańskich rynkach akcji panuje umiarkowany optymizm. Tanieją obligacje USA, słabnie dolar.

Po długim weekendzie inwestorzy wrócili w optymistycznych nastrojach, których źródłem jest oczekiwanie na działania stymulacyjne administracji Joe Bidena. We wtorek oczekiwania rynku potwierdziły doniesienia, że Janet Yellen, była szefowa Fed, która ma być sekretarzem skarbu, podczas przesłuchań w Kongresie zasygnalizuje gotowość do zdecydowanych działań wspierających amerykańską gospodarkę.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Po około godzinie sesji Dow Jones rósł o 0,5 proc., S&P500; o 0,6 proc., a Nasdaq o 0,8 proc. Popyt przeważał w 8 z 11 głównych segmentach S&P500.; Najmocniej rosły ochrona zdrowia (0,95 proc.), przemysł (1,1 proc.) i energia (2,5 proc.). Podaż przeważała w segmentach użyteczności publicznej (-0,4 proc.) i nieruchomości (-0,6 proc.).

Akcje Goldman Sachs (-1,0 proc.) tanieją pomimo lepszych niż oczekiwano wyników kwartalnych opublikowanych przez bank przed sesją. Inwestorzy sprzedają także akcje Bank of America (-1,1 proc.), którego raport kwartalny rozczarował.

Rentowności obligacji USA rosną, „dziesięciolatek” wróciła do 1,1 proc., indeks dolara spada o 0,3 proc. Złoto drożeje o 0,4 proc. do 1837,50 USD za uncję. Kurs ropy WTI rośnie o prawie 1,0 proc. do 52,86 USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane