Wzrósł import węgla energetycznego w Indiach

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 09-01-2023, 09:46
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

W ubiegłym roku odnotowano znaczący wzrost importu węgla w Indiach. Chodzi głównie o surowiec wykorzystywany w energetyce i ciepłownictwie, informuje Reuters.

Bloomberg

Według rządowych danych w 2022 r. import tzw. węgla energetycznego w indyjskiej gospodarce zwiększył się o 14,7 proc. osiągając poziom 161,18 mln ton. Z kolei symbolicznie, bo o zaledwie 0,8 proc. wzrosły dostawy węgla koksowego osiągając pułap 56,1 mln ton, który wykorzystywany jest m.in. do produkcji stali.

Natomiast import koksu ponaftowego, wykorzystywanego głównie przez cementownie, podwoił się do 9,77 mln ton w 2022 r., ponieważ był tańszy w porównaniu z tradycyjnym węglem, którego ceny osiągnęły rekordowy poziom po rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

W ciągu pierwszych 11-tu miesięcy ubiegłego roku import węgla energetycznego przez elektrownie wzrósł o 58,1 proc. do 47,6 mln ton, w porównaniu z tym samym okresem w 2021 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane