Wzrósł popyt na dotacje CSR

SACH
opublikowano: 12-02-2014, 00:00

322 — tyle wniosków złożyli przedsiębiorcy w drugim w historii konkursie z dotacjami na działania społecznie odpowiedzialne. To trzy razy więcej niż w pierwszym naborze, który odbył się wiosną ubiegłego roku.

Łączna suma dofinansowania, o którą ubiegają się firmy, to 23,6 mln zł. Pula do podziału jest znacznie mniejsza i wynosi 8,8 mln zł. W zakończonym w poniedziałek naborze najwięcej wniosków złożyli przedsiębiorcy z Mazowsza (49), Wielkopolski (31) oraz Pomorza i Śląska (po 30). Natomiast najmniejszą aktywność wykazały firmy z woj. podlaskiego (5), opolskiego i łódzkiego (po 8). Każda firma może dostać w konkursie do 100 tys. zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na projekty związane z co najmniej jednym z trzech obszarów działania firmy: środowiskiem naturalnym, relacjami z personelem lub zaangażowaniem społecznym. Wyniki oceny formalnej i merytorycznej wniosków poznamy w kwietniu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: SACH

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu