Wzrośnie liczba milionerów w Nigerii

New World Wealth ma dobrą wiadomość dla mieszkańców Nigerii. W tym afrykańskim kraju, który jest największym producentem ropy na kontynencie o 47 proc. ma wzrosnąć w ciągu najbliższych czterech lat liczba osób z majątkiem (wyliczanym na podstawie aktywów inwestycyjnych) przekraczającym poziom 1 mln USD.

Do 2017 r. ma ich być 23 tys. wobec 15,7 tys. w roku ubiegłym. W ciągu minionych sześciu lat liczba bogaczy – według przyjętych kryteriów – zwiększyła się o 44 proc.

Nigeryjskie nairy
Zobacz więcej

Nigeryjskie nairy

fot. Bloomberg)

Jak wynika z danych zebranych przez agencję badawczą z Johannseburga, około 26 proc. z 82 mld USD majątku jakim dysponowali na koniec 2013 r. milionerzy z Nigerii ulokowane było poza granicami kraju, głównie poprzez fundusze private banking zdeponowane w Wielkiej Brytanii, Szwajcarii i na Wyspach Normandzkich w Kanale La Manche.

Nigeria, której gospodarka rośnie od 1999 r. średnio w tempie 8,2 proc. rocznie ma trzecią na afrykańskim kontynencie liczbę milionerów po RPA i Egipcie. W ciągu minionych 15-tu lat dochód na mieszkańca w tym najludniejszym kraju Afryki zwiększył się ponad pięciokrotnie do 1725 USD. W  Lagos, największym mieście i do 1991 r. stolicy kraju mieszka około 9,5 tys. milionerów co stanowi 64 proc. całości.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Wzrośnie liczba milionerów w Nigerii