Wzrost sprzedaży usług internetowych home.pl

(Tadeusz Stasiuk)
opublikowano: 25-04-2006, 14:28

home.pl, dostawca usług internetowych, osiągnął rekordowy wzrost sprzedaży usług internetowych w pierwszym kwartale 2006 roku.

home.pl, dostawca usług internetowych, osiągnął rekordowy wzrost sprzedaży usług internetowych w pierwszym kwartale 2006 roku.

Wartość sprzedaży usług internetowych home.pl w pierwszym kwartale 2006 roku wyniosła 4,77 mln zł i była wyższa o ponad 55 proc. w porównaniu do analogicznego okresu w 2005 roku. Zysk brutto* wypracowany przez firmę w pierwszych 3 miesiącach roku wyniósł 1,01 mln zł i był wyższy o ponad 25 proc. niż rok wcześniej.

Znaczny wzrost wartości sprzedaży home.pl został osiągnięty dzięki rosnącemu popytowi na usługi serwerów WWW (Business Starter, Business Server i Business Server Pro) oraz domen internetowych ze strony małych i średnich przedsiębiorstw. Dynamicznie rozwijała się również sprzedaż usługi serwerów dedykowanych adresowanej do większych organizacji.

- Osiągnięty wzrost wartości sprzedaży w pierwszym kwartale pozytywnie nas zaskoczył, był o 10 proc. wyższy od prognozowanego. Dzięki dobrej sprzedaży domen internetowych z końcówką .EU możliwy jest jego dalszy wzrost w kolejnych kwartałach – mówi , dyrektor marketingu home.pl.

24 kwietnia firma rozpoczęła nową akcję promocyjną „Serwery za złotówkę” skierowaną do segmentu małych firm i umożliwiającą zakup usług serwerów WWW w cenie zredukowanej o blisko 50 procent.

Serwery za złotówkę

Typ konta

Cena**

Cena za pierwsze 6 miesięcy

Roczny abonament promocyjny

Business Starter

300 zł

1 zł

151 zł

Business Server

600 zł

1 zł

301 zł

Business Server PRO

900 zł

1 zł

451 zł

home.pl jest największym dostawcą usług internetowych dla biznesu w Polsce. Firma utrzymuje ponad 20 tys. serwerów WWW, 200 tys. kont poczty elektronicznej i 110 tys. domen internetowych. Ubiegłoroczna wartość sprzedaży usług internetowych firmy wyniosła 14 mln złotych, w 2006 roku przekroczy 20 mln zł.

* firma prowadzi działalność w formie spółki jawnej

** ceny nie zawierają podatku VAT (22 proc.)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Tadeusz Stasiuk)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Wzrost sprzedaży usług internetowych home.pl