Xiaomi dołącza do siatkarskiej rodziny

Paweł Makosz
opublikowano: 26-07-2021, 11:12

Chińska marka Xiaomi została partnerem technologicznym Polskiej Ligi Siatkówki oraz Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Azjatycki gigant będzie częścią siatkarskiej rodziny przez dwa najbliższe sezony.

Markę Xiaomi zobaczymy podczas wszystkich meczów Plus Ligi, Tauron Ligi, Tauron 1. Ligi, a także przy Tauron Pucharach Polski, meczach o Superpuchar, PreZero Grand Prix oraz mistrzostwach Polski Oldboyów.

– Podpisanie umowy z firmą Xiaomi jest niewątpliwie sukcesem całej polskiej siatkówki. Zainteresowanie potężnej, globalnej firmy świadczy o sile naszej dyscypliny – mówi Jacek Kasprzyk, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Umowa
Umowa
Na zdjęciu od lewej: Jacek Kasprzyk, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Łukasz Bieniek, Deputy Country Manager Xiaomi Polska i Artur Popko, prezes zarządu Polskiej Ligi Siatkówki.
Andrzej Bozecki www.bozecki.com

Z nieoficjalnych informacji “PB” wynika, że wejście Chińczyków na polskie parkiety jest mocno wspierane przez Grupę Polsat. Można spodziewać się nowinek technologicznych wynikających ze współpracy Polsatu, Plusa i Xiaomi.

– Jest nam niezmiernie miło, że możemy wesprzeć kolejny projekt sportowy. Siatkówka jest dyscypliną drużynową, w której jako kraj osiągamy znaczące sukcesy. Jestem pewien, że nasza współpraca nie tylko przyczyni się do dalszej promocji dyscypliny, ale też zaowocuje licznymi ciekawymi projektami – stwierdza Łukasz Bieniek, Deputy Country Manager Xiaomi Polska.

Poza ekspozycją marki Xiaomi w rozgrywkach, którymi zarządza PLS, dwuletnia umowa obejmować będzie również wsparcie technologiczne partnera. Produkty Xiaomi trafią nie tylko do warszawskiej centrali, ale także do pozostałych ośrodków w całej Polsce.

To nie pierwszy projekt sportowy, w który marka Xiaomi postanowiła zainwestować. Od lutego jej ambasadorką jest Iga Świątek. Zwyciężczyni zeszłorocznego Rolanda Garrosa, obecnie 8. rakieta świata według rankingu WTA.

A kto jeszcze związany jest z siatkarską rodzinę? Głównymi sponsorami Polskiego Związku Piłki Siatkowej są PKN Orlen i Plus. Swojego wsparcia udzielają również Adidas, Betclic czy Blachy Pruszyński.

A na jakie firmy mogą liczyć największe polskie kluby? Aktualny mistrz Plus Ligi finansowany jest przez Jastrzębską Spółkę Węglową, natomiast głównym sponsorem drużyny ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, która w ubiegłym sezonie została najlepszym klubem w Europie, jest Grupa Azoty.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane