XTB: Wakacyjne nastroje na foreksie

Marcin Kiepas
22-07-2009, 19:00

W środę na rynku walutowym dominowały wakacyjne nastroje. Obroty były niewielkie. Podobnie kształtował się zmienność. Notowania USD/PLN i EUR/PLN oscylowały wokół poziomów z wczorajszego zamknięcia. Ostatecznie polska waluta nieznacznie zyskała na wartości. O godzinie 18:32 za  dolara trzeba było zapłacić 2,9935 zł, a za euro 4,2544 zł. To odpowiednio o 0,7 gr i 1,1 grosza mniej niż we wtorek.

Obserwowany nastrój wyczekiwania jest logiczną konsekwencją niepewnej sytuacji na rynkach akcji, gdzie trwa przeciąganie giełdowej liny pomiędzy optymistami a inwestorami skłonnymi do realizacji dużych zysków z ostatnich dni. Rozstrzygnięcie tej rywalizacji zdecyduje o nastrojach na światowych rynkach, a więc i o tym, czy złoty korekcyjnie się osłabi, czy też dalej będzie się umacniał.

Mniejszej aktywności inwestorów sprzyjało również oczekiwanie na publikowane w czwartek przez Główny Urząd Statystyczny czerwcowe dane o sprzedaży detalicznej i stopie bezrobocia w Polsce oraz na publikację protokołu z ostatniego posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej.

Dzisiejsze wahania nie wpłynęły na sytuację techniczną na wykresach USD/PLN i EUR/PLN. Pary te wciąż oscylują na poziomie ważnych wsparć odpowiednio na poziomie 3 zł (psychologiczna bariera) i 4,24 zł (dołek z kwietnia br.). ich zdecydowane przełamanie może doprowadzić do skokowego umocnienia złotego. Odbicie będzie zapowiadać przynajmniej kilkudniową korektę.

Marcin Kiepas
X-Trade Brokers DM

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Kiepas

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Waluty / XTB: Wakacyjne nastroje na foreksie