
Należący do Google’a YouTube próbuje poszerzyć bazę użytkowników i twórców platformy Shorts, co pozwoli mu skutecznie konkurować z TikTokiem.
Fundusz o wartości 100 mln USD ma zostać przeznaczony na nawiązanie współpracy z influencerami. Firma co miesiąc dotrze do tysięcy twórców, których treści spotkały się z najbardziej entuzjastycznym odbiorem wśród użytkowników. Szczegóły dotyczące zasad wynagradzania nie zostały ujawnione.
“Fundusz to tylko pierwszy krok na naszej drodze do zbudowania długoterminowego modelu monetyzacji Shorts” - stwierdzono we wpisie na firmowym blogu Youtube’a.
Dyrektor generalny spółki-matki Google’a, Alphabet, Sundar Pichai, poinformował w marcu, że treści umieszczone na platformie generują codziennie 6,5 mld odsłon na całym świecie.
YouTube w maju udostępnił Shorts dla wszystkich użytkowników w USA. Wersja beta po raz pierwszy pojawiła się na początku zeszłego roku.