Z biletem na giełdę

WCH
opublikowano: 08-10-2008, 00:00

eSKY.pl, lider na rynku agencyjnej sprzedaży biletów lotniczych online, planuje debiut na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

eSKY.pl, lider na rynku agencyjnej sprzedaży biletów lotniczych online, planuje debiut na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Po niespełna trzech i pół roku od sprzedaży pierwszego biletu przez internet do eSKY.pl należy już 40 proc. polskiego rynku agencyjnej sprzedaży online biletów lotniczych. Planowane przychody spółki z roku 2008 to ponad 78 mln zł. To wzrost o 93 proc. względem poprzedniego roku. Zysk netto ma sięgnąć prawie 1,9 mln zł. Planowane przychody ze sprzedaży w 2009 r. wyniosą już około 140 mln zł, a zysk netto — ponad 4 mln. W 2010 r. przychody przekroczą 250 mln zł. Zysk netto spółki w tym roku przekroczy 9 mln zł. eSKY. pl chce także zadebiutować na Giełdzie Papierów Wartościowych w drugiej połowie przyszłego roku. Wprowadzenie spółki na główny parkiet ma na celu zdobycie kapitału potrzebnego do wzmocnienia pozycji w Polsce, a także do ekspansji na rynkach Europy Środkowej i Wschodniej

140

mln zł Tyle w 2009 r. mają wynieść przychody eSKY.pl.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WCH

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu