Z czym się je 5G

opublikowano: 11-10-2019, 13:04

Sieć piątej generacji ma zapewnić dużo wyższą niż obecnie szybkość i jakość mobilnego internetu. Co da konsumentom i firmom telekomunikacyjnym, co trzeba zrobić, żeby działała i jak konkretnie ma być budowana w Polsce?

Jak czytamy w rządowym dokumencie „Strategia 5g dla Polski”, światowe przychody generowane przez usługi powiązane z siecią 5G powinny osiągnąć równowartość 225 miliardów EUR w 2025 roku. Już w przyszłym roku sieć 5G ma działać w jednym dużym polskim mieście. W tym odcinku „PB do słuchania” rozmawiamy z Piotrem Mieczkowskim z fundacji Digital Poland o tym, czy nadzieje, związane z jej wprowadzeniem, nie są wygórowane. Witold Tomaszewski, doradca zarządu Playa, mówi o zmianach w przepisach, potrzebnych do efektywnego wprowadzenia sieci, a wiceminister cyfryzacji Wanda Buk opowiada o działaniach, podejmowanych w związku z tym przez państwo. Na koniec Nikodem Bończa-Tomaszewski, prezes Exatela, przedstawia pomysł na uczestnictwo państwowej spółki w całym procesie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane