Z korzyścią dla akcjonariuszy

Iwona Waksmundzka-Olejniczak, dyrektor wykonawcza PKN Orlen ds. strategii i innowacji oraz relacji inwestorskich
opublikowano: 15-03-2021, 20:06

Rok funkcjonowania w pandemii uwypuklił słabe i mocne strony strategii wielu firm na świecie. W przypadku PKN Orlen pokazał, że budowa koncernu multienergetycznego, opartego na kilku zróżnicowanych filarach działalności to słuszny kierunek nie tylko na dobre, ale również trudniejsze czasy.

Dzięki inwestycjom i skutecznie prowadzonym działaniom akwizycyjnym, obecnie w okresie najgorszego historycznie utrzymującego się otoczenia makro nie tylko nie generujemy strat, ale regularnie osiągamy bardzo dobre wyniki. To solidne fundamenty pod dalszy rozwój Grupy Orlen.

Mamy ambicję, aby stać się liderem transformacji energetycznej. Żeby z niej skorzystać już dzisiaj musimy być przygotowani i mieć mocną odpowiedź na nadchodzące wyzwania. Naszym asem w rękawie jest nowa strategia Orlen2030, która zakłada ambitne, ale - co istotne - realne do spełnienia cele. Obok działań zmierzających do poprawy efektywności obecnych aktywów, chcemy zwiększać potencjał obecnych i wchodzić w nowe obszary działalności. Rozwój i umacnianie naszej biznesowej pozycji będą wiązały się ze znaczącymi nakładami finansowymi – w ciągu 10 lat planujemy zainwestować 140 mld zł. To oznacza zwiększoną aktywność PKN Orlen na rynkach finansowych, na których już jesteśmy mocnym i wiarygodnym graczem. Ostatnio pozyskaliśmy finansowanie oparte o elementy ESG. Emisja obligacji spotkała się z olbrzymim zainteresowaniem inwestorów. A to dopiero początek.

Nasze działania i plany oznaczają też korzyści dla akcjonariuszy. Zarówno tych instytucjonalnych, jak i indywidualnych, dla których już w 2018 r. uruchomiliśmy jako pierwsi na rynku długoterminowy program Orlen w Portfelu. Bo aktywności PKN Orlen na rynkach finansowych towarzyszy też edukacja, służąca wszystkim uczestnikom rynku kapitałowego. O skuteczności naszych działań, ale też pokładanym w nas zaufaniu najlepiej świadczy stale rosnąca liczba uczestników programu – jest ich już ponad 11 tys.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane