Z pierwszej strony...

JAZ
opublikowano: 12-01-2012, 00:00

14.01.1997 — nr 001

Los sprawił, że bohaterem pierwszej okładki był Dariusz Przywieczerski, potentat biznesu z przejściowej epoki PRL/RP. Później jako mózg afery FOZZ został skazany za zagarnięcie 1,5 mln USD na 3,5 roku więzienia, ale uciekł do USA, a dalej do jakiegoś kraju, z którego nie będzie deportowany do Polski. List gończy cały czas jest aktualny.

09.06.2003 — nr 1355

Przez kilka lat „Puls Biznesu” mocno angażował się we wspieranie procesu wchodzenia Polski do Unii Europejskiej. Triumfalna okładka po zwycięskim referendum akcesyjnym była wyrazem redakcyjnej satysfakcji. To jedyny wypadek (oprócz okresów żałoby narodowej), gdy czerwona winieta tytułowa „PB” zmieniła kolor.

18.05.2001 — nr 838

Sprowadzenie przez „PB” Billa Clintona — zaledwie cztery miesiące po zakończeniu jego prezydentury — na komercyjny wykład o globalizacji stało się w Warszawie ogromną sensacją biznesową, medialną, polityczną i towarzyską. Z przystojnego prezydenta emanował taki seksapil, że obsługującym wizytę hostessom z wrażenia miękły nogi.

06.12.2004 — nr 1732

Sensacyjnym materiałem „Grupa trzymająca giełdę” Mariusz Zielke rozpoczął cykl tekstów ujawniających, że na warszawskim parkiecie największe fundusze stworzyły nielegalne porozumienie w celu wpływania na kursy akcji. Dziennikarz „PB” zdobył za ten cykl Grand Press 2005 w silnie obsadzonej kategorii dziennikarstwa śledczego.

12.09.2001 — nr 920

„New York Times” za wydanie nazajutrz po ataku na World Trade Center zdobył Nagrodę Pulitzera. Dla „Pulsu Biznesu”, ze względu na okoliczności owego zaskakującego i szokującego wydarzenia oraz wariackie tempo pracy zmobilizowanej redakcji, numer po 11 września był najtrudniejszym w całym piętnastoleciu.

12.04.2010 — nr 3086

Takie tragedie, jak katastrofa prezydenckiego samolotu w Smoleńsku, z naturalnych powodów nadzwyczajnie angażują media. Prasowa konkurencja była bardzo silna, ale to właśnie za smoleńską okładkę „PB” zdobył GrandFront 2010. Inaczej mówiąc, w tym prestiżowym konkursie grafiki prasowej został mistrzem Polski wszechwag.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: JAZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu