Z Rosji 'uciekło' w II kwartale 5,5 mld USD

(Marek Druś)
05-07-2005, 20:03

Bank centralny Rosji spodziewa się zwiększonej ‘ucieczki kapitału’ w drugim kwartale tego roku. Szacuje wstępnie, że w tym okresie na zagraniczne konta przetransferowano ok. 5,5 mld USD.

Bank centralny Rosji spodziewa się zwiększonej ‘ucieczki kapitału’ w drugim kwartale tego roku. Szacuje wstępnie, że w tym okresie na zagraniczne konta przetransferowano ok. 5,5 mld USD.

O skali ‘ucieczki kapitału’ świadczy to, że w pierwszym kwartale granice Rosji opuściło tylko 900 mln USD. Optymiści wskazują jednak, że wielkość transferów w drugim kwartale będzie prawdopodobnie niższa od zanotowanej w tym samym okresie ubiegłego roku, kiedy wyniosła ona 6,2 mld USD.

‘Ucieczka kapitału’ z Rosji wzrosła w 2004 roku pięciokrotnie, co analitycy wiążą z działaniami władz wobec koncernu naftowego Jukos i kryzysem rosyjskiego systemu bankowego.

MD, AFP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Z Rosji 'uciekło' w II kwartale 5,5 mld USD