Z Warszawy do Paryża

opublikowano: 25-10-2017, 22:00

Stolica Francji Paryż niezmiennie postrzegana jest jako najbardziej eleganckie miasto na kuli ziemskiej.

Potwierdził to nowy ranking przygotowany na zlecenie niemieckiej platformy e-handlu Zalando. W pierwszej dziesiątce znalazły się też: Londyn, Wiedeń, Wenecja, Florencja, Barcelona, Nowy Jork, Bordeaux, Mediolan i Rzym. Na 80 sklasyfikowanych miast (wyłonionych z 400) Warszawa wylądowała na pozycji 58.

Zdaniem autorów rankingu, elegancja to „punkt, w którym styl różni się od mody w świadomym wyborze pomiędzy dostatkiem a skromnością”. Do rankingu podeszli metodycznie. Kluczowe czynniki obejmowały kwitnącą scenę mody (kategoria moda), istotną pod względem kulturowym lub historycznym architekturę (urbanizacja) oraz dużą atrakcyjność dla turystów i przystępność cenową produktów i usług, które są wyznacznikami eleganckiego stylu życia (dostępność). Warszawa dostała od 5000 ekspertów najwyższe noty za „dostępność” — pod tym względem znalazła się na 21. pozycji, podium zajęły Cape Town, Marsylia i Sewilla.

Najlepszy wynik w kategorii „stolica mody” otrzymał Paryż, a po nim Nowy Jork i Londyn. Stolica Francji została też doceniona za „architekturę” — tuż po niej w tej kategorii kolejne miejsca zajęły Florencja i Wenecja. Pod względem szkół mody na pierwszym miejscu uplasował się Londyn, a za nim Paryż i Nowy Jork.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane