Z zimną krwią

Konrad Białas Alior Bank
opublikowano: 12-03-2013, 00:00

Komentarz walutowy

W poniedziałek inwestorzy zachowali zimną krew w odniesieniu do okołoweekendowych wydarzeń. Opublikowane w sobotę dane z Chin (gorsze od prognoz wyniki sprzedaży detalicznej i produkcji przemysłowej) wprawdzie wzmacniają obawy o siłę ożywienia tamtejszej gospodarki, jednak z właściwą oceną przyjdzie poczekać do raportów za marzec, gdyż przez dwa tygodnie lutego część przedsiębiorstw była zamknięta w związku z obchodami Chińskiego Nowego Roku i z tego powodu wyniki mogą być zaburzone. Bez większych reakcji przyjęto też obniżkę ratingu Włoch przez agencję Fitch (do BBB+ z A-), gdyż zostało to potraktowane jako „nadgonienie” decyzji pozostałych agencji, S&P oraz Moody’s, które dokonały cięć do analogicznego poziomu miesiące temu.

W rezultacie stabilnie przebiegały notowania na rynkach bazowych, gdzie EUR/USD pozostawał „przyklejony” do poziomu 1,30. Dolara wspierają spekulacje na temat szybszego zacieśniania polityki monetarnej przez Fed oraz dobre dane z gospodarki USA i kolejne raporty w tym tygodniu (m.in. sprzedaż detaliczna w środę i produkcja przemysłowa w piątek) mogą ściągnąć kurs euro do dolara na niższe poziomy, nawet do 1,2860. Na rynku krajowym złoty oddał zyski do euro z piątku, a kurs EUR/PLN odbił do 4,14 z 4,1250 na koniec ubiegłego tygodnia. Brak istotnych publikacji we wtorek sugeruje, że notowania nie będą wyraźnie odbiegały od poniedziałkowego marazmu, a na „rozkręcenie się” rynków przyjdzie poczekać do drugiej części tygodnia.

To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
×
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Konrad Białas Alior Bank

Polecane