Zabierzów próbuje PPP

ANP
opublikowano: 30-11-2010, 00:00

Gmina wysłała zaproszenia do ponad 200 firm z branży medycznej. Owoce jej akcji poznamy w styczniu.

Gmina wysłała zaproszenia do ponad 200 firm z branży medycznej. Owoce jej akcji poznamy w styczniu.

To będzie drugie podejście władz liczącego 22 tys. mieszkańców podkrakowskiego Zabierzowa w przetargu na zaprojektowanie i budowę ośrodka usług medycznych. Inwestycja ma zostać zrealizowana w koncesji na roboty i usługi budowlane (tryb partnerstwa publiczno-prywatnego PPP). Wartość inwestycji to 3,3 mln zł netto.

— Za pierwszym razem nie było chętnych. Dlatego przed rozpoczęciem drugiej procedury przetargowej wysłaliśmy listy intencyjne do ponad 200 podmiotów medycznych w Polsce, które mogłyby być zainteresowane przedsięwzięciem. Odzew był, więc wystartowaliśmy z przetargiem — tłumaczy Wojciech Praczyński z Urzędu Miasta Zabierzów.

Zadaniem partnera prywatnego będzie zaprojektowanie, sfinansowanie i wybudowanie ośrodka usług medycznych.

— To partner zdecyduje, jakiego rodzaju usługi medyczne będzie świadczyć w ośrodku. Na pewno musi zagwarantować wykonywanie podstawowych — dodaje Wojciech Praczyński.

Miasto zapewnia parterowi działkę w centrum wsi. Ale na tym jego rola się kończy. Partner prywatny zachowa pierwszeństwo pierwokupu obiektu po zakończeniu koncesji. Firmy zainteresowane przetargiem mogą składać wnioski o udział w postępowaniu do 11 stycznia.

Informacji o postępowaniu udzielają Agnieszka Sapun i Wojciech Praczyński z Urzędu Miasta Zabierzów. tel.: +48 12 283 07 46, +48 12 283 07 15, e-mail: zrp@zabierzow.org.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu