Żabka ubezpieczy ajentów w TUW PZUW

opublikowano: 24-08-2021, 17:10

Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych należące do grupy PZU ochroni osoby prowadzące sklepiki osiedlowe przed ryzykiem ekonomicznym. Ubezpieczyciel szuka kolejnych partnerów.

6 tys. - tyle drobnych przedsiębiorców prowadzi działalność pod szyldem “Żabka”. Z myślą o nich właściciel sieci sklepików osiedlowych we współpracy z TUW PZUW (towarzystwem ubezpieczeń wzajemnych należącym do grupy PZU) stworzył unikatowe ubezpieczenie: Polisę na biznes. Ma ona kompensować znaczną część ewentualnego zadłużenia w momencie zamknięcia firmy.

Adam Manikowski, dyrektor zarządzający w Żabka Polska, cytowany w komunikacie przekonuje, że bezpieczeństwo finansowe stało się jednym z kluczowych elementów funkcjonowania małej przedsiębiorczości. Twierdzi, że to także jeden z najistotniejszych czynników branych pod uwagę w podejmowaniu decyzji o uruchomieniu własnego biznesu. Nie ujawnia ceny polisy oraz szczegółowych informacji na temat warunków i zakresu ochrony.

Dla TUW PZUW Żabka jest pierwszym klientem, ale nie ostatnim. Ubezpieczyciel pracuje nad kolejnymi tego typu partnerstwami.

– Odpowiadamy na potrzeby rynkowe i wspomagamy drobnych przedsiębiorców, którzy tworzą sieci franczyzowe. Ich bezpieczeństwo finansowe nabiera jeszcze większej wagi po trudnym okresie pandemii. Dlatego proponujemy polisę, która chroni przed biznesowym ryzykiem, np. niewypłacalności, jeśli sytuacja zmusi przedsiębiorców do zaprzestania działalności gospodarczej – mówi Prezes TUW PZUW, Rafał Kiliński, cytowany w komunikacie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane