Zachodni rośnie

KL
opublikowano: 09-10-2007, 00:00

NFI zrezygnuje na razie z podwyższenia kapitału. Pracuje jednak nad projektami deweloperskimi. Kurs poszedł w górę.

NFI zrezygnuje na razie z podwyższenia kapitału. Pracuje jednak nad projektami deweloperskimi. Kurs poszedł w górę.

Najbliższe walne zgromadzenie Zachodniego NFI zajmie się anulowaniem uchwał poprzedniego WZA. Poprzednio udziałowcy spotkali się przed odstąpieniem od umowy z Polnordem. Fundusz miał otrzymać 1,7 mln akcji Polnordu w zamian za swoje projekty nieruchomościowe. Transakcja jednak nie doszła do skutku.

Teraz trwają prace nad nową strategią. Jednak nie wiadomo jeszcze, ile pieniędzy będzie potrzebne. Dlatego zarząd NFI zaproponuje akcjonariuszom, by zgodzi- li się na przesunięcie decy-zji, dotyczących uzyskania kapitału do czasu opublikowania strategii. Ma być ona gotowa przed końcem tego roku.

Trwają już prace nad projektami nieruchomościowymi. Jeszcze przed końcem roku prawdopodobne jest uzyskanie pozwolenia na budowę dla pierwszego etapu loftów w warszawskiej fabryce PZO oraz decyzji o warunkach zabudowy dla inwestycji Praga z Okna. Kurs Zachodniego NFI wzrósł wczoraj o 8,42 proc., do 4,25 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KL

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu