Na początku wtorkowej sesji widoczna była tendencja do wyprzedaży papierów, zanotowano nieznaczną zniżkę cen obligacji na całej długości krzywej dochodowości. Obroty generowali głównie inwestorzy krajowi. W dalszej części dnia przewagę zyskała strona popytowa, co szczególnie było widoczne w najbardziej płynnym segmencie papierów pięcioletnich. W efekcie zwiększonego zainteresowania pięciolatkami, rentowność obligacji PS1106 spadła do poziomu 8,28 proc., około 10 punktów bazowych niżej od notowanej na początku dnia.
Notowania papierów dwu- i dziewięcioletnich podlegały mniejszym zmianom, na zamknięciu rynku nieznacznie ich rentowność wzrosła do 8,16 proc. w przypadku papierów dwuletnich OK0404 i 7,76 proc. w przypadku papierów dziewięcioletnich DS1110. Inwestorzy nie reagowali na wypowiedzi prezesa NBP w Sejmie.
Z punktu widzenia inwestorów lokujących na polskim rynku papierów skarbowych istotne jest zapewnienie nowego ministra finansów, że jego plan antykryzysowy nie będzie prowadził do zwiększenia wydatków budżetowych i zaplanowanego na 2003 r. deficytu budżetowego. Uważamy, że rozwiązania zaproponowane przez ministra mogą prowadzić do zwiększenia deficytu ekonomicznego, co stanowi argument za utrzymaniem ostrożności w dalszych redukcjach stóp procentowych.