Zagraniczne biura PAIH są efektywne

opublikowano: 14-10-2018, 22:00

Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH) podsumowała pracę 56 zagranicznych biur handlowych (ZBH), które zastąpiły wydziały przy ambasadach.

Dzięki ich staraniom agencja pracuje obecnie nad projektami wartymi 340 mln EUR. Na razie tylko dwa udało się doprowadzić do finału. Oba przyszły z Tokio i agencja zakończyła nad nimi prace w 2017 r. Ich wartość to niemal 90 mln EUR. Eksperci ZBH przyjadą do Warszawy 25 października na PAIH Expo — forum, którego uczestnicy będą mogli zdobyć wiedzę o zagranicznych rynkach i kontakty oraz podzielić się dobrymi praktykami.

83 mln EUR Tyle inwestuje Mabuchi w Bochni w zakład elektrycznych napędów do samochodów, w którym będzie pracować 400 osób.

4,6 mln EUR Tyle w podłódzkim Lućmierzu inwestuje Yamada Wentworth Development, wyspecjalizowana w produkcji maszynek do golenia i artykułów z tworzyw sztucznych. Zatrudni 120 osób.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane