Zainspiruj UE pomysłem

DI
opublikowano: 07-06-2013, 00:00

Niewiele czasu pozostało na zgłoszenie się do ekokonkursu, zorganizowanego przez Komisję Europejską. Termin upływa 14 czerwca.

Unijna komisarz ds. klimatu Connie Hedegaard patronuje konkursowi, który ma na celu redukcję lub eliminację emisji CO 2 „Word Like You Challenge”. Polska — a także Bułgaria, Włochy, Litwa i Portugalia — mogą liczyć w konkursie na specjalne potraktowanie. Konkurs trwa od 11 lutego, a termin zgłoszeń upływa już 14 czerwca. Można w nim zgłaszać oryginalne i innowacyjne projekty przynoszące konkretne i wymierne rezultaty w postaci zapobiegania lub ograniczania emisji gazów cieplarnianych lub też mające pozytywny wpływ w tym zakresie — na poziomie technicznym lub poprzez kształtowanie zachowań. Projekt może być zgłoszony w jednej z 5 kategorii: budownictwo i mieszkalnictwo, zakupy i żywność, ponowne wykorzystanie i recykling, podróże i transport oraz innowacyjna produkcja. Swoje pomysły mogą zgłaszać osoby prywatne, przedsiębiorcy, firmy, organizacje publiczne i prywatne instytucje. Projekty należy zgłaszać za pośrednictwem formularza online. Można go przedstawić, opisując go słowami, zamieszczając zdjęcia lub filmy wideo. Prezentacja zostanie opisana na stronie konkursu, a internauci wybiorą najbardziejinspirujący i kreatywny pomysł. Spośród 10 najlepiej ocenianych projektów jury wybierze trzech zwycięzców. Dodatkowo, spośród projektów z wymienionych już pięciu państw, zostanie wybranych pięciu zwycięzców, dla których nagrodą będą kampanie billboardowe, prowadzone w ich krajach jesienią 2013 r. Konkurs jest częścią kampanii „Świat, jaki lubisz. Klimat, który ci odpowiada”. Kampania rozpoczęła się w październiku 2012 r. i będzie trwała do końca roku 2013. Jej celem jest przedstawienie opłacalnych rozwiązań wdrażanych już teraz, które mogą przyczynić się do realizacji celu UE, jakim jest redukcja emisji gazów cieplarnianych o 80–95 proc. do roku 2050.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane