Zainwestowałeś, więc liczysz na zwrot

opublikowano: 01-08-2018, 22:00

Retencja, czyli zatrzymanie dobrych pracowników w firmie, jest jednym z najważniejszych celów HR.

Retencja, czyli zatrzymanie dobrych pracowników w firmie, jest jednym z najważniejszych celów HR. Osiąga się go, oferując zatrudnionym przyzwoite pensje, atrakcyjne świadczenia pozapłacowe, możliwości rozwoju i przyjazną atmosferę. To wszystkoprzekłada się na zadowolenie personelu. Niekiedy jednak widać rozdźwięk między tym, co pracodawca daje, a tym, czego oczekuję pracownicy — niektórzy wolą ubezpieczenie zdrowotne zamiast biletów do kina. Dlatego specjaliści z portalu rynekpracy.pl radzą na bieżąco zbierać opinie zatrudnionych, a raz na kilka lat robić badania satysfakcji.

Stworzyli też „wzór na przywiązanie do firmy”, którego elementem są inwestycje w pracę, np. darmowy staż, przeprowadzka do innego miasta, zakup samochodu.Zgodnie z modelem inwestycyjnym — twierdzą — im więcej swoich osobistych zasobów włożyliśmy w pracę (czas, zdolności, serce), tym trudniej ją zostawić pomimo niezadowolenia. Tzw. koszty utopione to coś, z czym trudno się nam pogodzić.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mirosław Konkel

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy