Zakaz anglicyzmów w Match TV

DI, PAP
opublikowano: 15-01-2021, 13:04

Dziennikarze stacji należącej do Gazpromu dostali listę z zakazanymi angielskimi słowami.

W rosyjskiej stacji sportowej Match TV, która posiada prawa do pokazywania wielu wydarzeń sportowych, w tym wielu meczów piłki nożnej, dziennikarze i komentatorzy nie będą mogli używać angielskich słów. Na zakazanej liście znalazło się ponad 100 słów, m.in. coach, play off, loser, performance, derby, restart. Taką decyzję podjął właściciel stacji, czyli znany z walki o czystość języka rosyjskiego Aleksiej Miller, prezes koncernu Gazprom. Decyzję potwierdziła Tina Kandelaki, główna producentka kanału, choć wskazała na jej kolektywny charakter.

— Są zalecenia dla komentatorów, by przestali używać anglicyzmów. To jest wynik dyskusji wszystkich osób zaangażowanych w tworzenie treści — powiedziała Tina Kandelaki.

Jednym z niewielu słów angielskich, które nie trafiło na zakazaną listę, jest nadawanie audycji — broadcasting. [DI, PAP]

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane