Zakłady Olvit nawiązały współpracę z Mołdową

Ewa Opiela
opublikowano: 05-12-2002, 00:00

Gdańsk. Zakłady Przemysłu Tłuszczowego Olvit zamierzają w ciągu trzech lat podwoić eksport do państw Europy Środkowej i Wschodniej.

— W tym roku wielkość sprzedaży na tych rynkach wyniesie około 4 mln USD (blisko 12 mln zł) — mówi Roman Górny, prezes Olvitu.

Istotną rolę w realizacji tego planu ma odegrać współpraca z Mołdową, z którą spółka podpisała list intencyjny o współpracy handlowej. Polegać ma ona m.in. na nawiązaniu kontaktów z mołdawskimi firmami z branży tłuszczowej.

— Nie wykluczamy zaangażowania kapitałowego w podmiot działający na tamtejszym rynku — uzupełnia prezes Olvitu.

Współpraca zakłada także kupno oleju słonecznikowego od mołdowskich producentów. Pierwsze umowy mają zostać zrealizowane w przyszłym roku.

— Nie mogę jeszcze podać konkretnych wielkości, bo prowadzimy na ten temat rozmowy handlowe — mówi prezes Górny.

Zakłady Olvit specjalizują się w produkcji margaryn do sprzedaży detalicznej oraz specjalistycznych produktów dla przemysłu cukierniczego. Wyroby sprzedają m.in. w Rosji, na Ukrainie, Białorusi i w Estonii. Obroty spółki w 2001 r. wyniosły 184 mln zł. Plan na ten rok zakłada ich wzrost do poziomu 201 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Ewa Opiela

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Zakłady Olvit nawiązały współpracę z Mołdową