Zakończyły się przesłuchania kandydatów do zarządu PKO BP

opublikowano: 26-01-2007, 17:33

Pytany, czy rada nadzorcza może jeszcze w piątek podać nazwiska prezesa i wiceprezesów banku, rzecznik PKO BO powiedział, że rada podtrzymuje swoją wcześniejszą deklarację, iż ogłosi je najpóźniej do końca stycznia.

Zakończyły się przesłuchania kandydatów do zarządu PKO BP. Obecnie trwa posiedzenie rady nadzorczej - powiedział w piątek po południu PAP rzecznik prasowy PKO BP Marek Kłuciński.

Pytany, czy rada nadzorcza może jeszcze w piątek podać nazwiska nowego prezesa i dwóch wiceprezesów banku, Kłuciński powiedział, że rada podtrzymuje swoją wcześniejszą deklarację, że decyzję ogłosi najpóźniej do końca stycznia.

Przesłuchania 9 kandydatów na prezesa, w tym b. premiera Kazimierza Marcinkiewicza i b. prezesa PKO BP Andrzeja Topińskiego, odbyły się w środę.

W czwartek i piątek rada miała przesłuchać 40 kandydatów na wiceprezesa banku.

Rada nadzorcza ogłosiła formalnie konkurs na prezesa i dwóch wiceprezesów PKO BP 2 stycznia br.; o decyzji o konkursie poinformowano pod koniec grudnia 2006 r.

Bank informował, że rada "badać będzie wiedzę poszczególnych kandydatów na temat banku i otoczenia rynkowego, w którym działa oraz poziom ich kompetencji w zakresie zarządzania dużymi zespołami ludzkimi. W trakcie spotkań z kandydatami zweryfikuje również ich doświadczenie pod kątem wymogów stawianych prezesowi oraz wiceprezesom PKO BP m.in. przez statut banku".

PKO BP nie ma prezesa od czerwca ub. roku, kiedy ze stanowiska, po czterech latach pełnienia funkcji, ustąpił Andrzej Podsiadło. Ogłoszony wówczas konkurs na szefa banku nie został rozstrzygnięty, bo wyłoniony kandydat zrezygnował.

Od tego czasu obowiązki prezesa pełnił obecny prezes NBP Sławomir Skrzypek. Skrzypek złożył rezygnację po wyborze na szefa banku centralnego, 10 stycznia. W grudniu z zarządu PKO BP odeszło też troje członków zarządu.

Po wyborze Skrzypka na prezesa NBP rada nadzorcza PKO BP zdecydowała, że nowym p.o. prezesa banku do 23 stycznia będzie szef jego rady nadzorczej - Marek Głuchowski. Jeśli nowy prezes nie będzie wybrany między 24 a 26 stycznia, Głuchowski nadal będzie kierował bankiem od 27 stycznia, ale nie dłużej niż do 10 kwietnia. Oznacza to jednak, że jeśli np. w najbliższych dniach zostałby wybrany prezes, Głuchowski może zrezygnować z czasowego pełnienia funkcji prezesa zarządu banku.

(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane