Zamiast gitary

Kamil Kosiński
opublikowano: 24-04-2009, 00:00

Wiosna sprzyja aktywności na świeżym powietrzu. Dla umilenia spaceru czy joggingu można zabrać ze sobą ulubioną muzykę. Niewielkich elektronicznych gadżetów służących do jej odtwarzania jest bez liku. Zarówno produktów uznanych marek, jak i firm, które dopiero chcą wypłynąć na szerokie wody.

1

Samsung YP-S2 2GB

Dźwięk zaklęty w kamyczku

Cena: 149 zł

Kształt zainspirowany naturalnym pięknem kamieni. Trzeba przyznać, że dosyć muzykalnych, bo mimo filigranowych rozmiarów ten "kamyczek" gra nie gorzej niż inne przenośne odtwarzacze plików muzycznych. A może nawet lepiej? Warto sprawdzić.

2

Qoolqee X 1GB

Bezpretensjonalnie usportowiony

Cena: 303 zł

Niekonwencjonalny odtwarzacz dla aktywnych ludzi. Wodoodporny, więc niestraszne mu sporty wodne czy deszcz w czasie długiej wędrówki lub joggingu. Ekranu nie ma, ale to żadna strata. W końcu stworzono go do słuchania muzyki.

3

Apple iPod Shuffle 4GB

Mutacja przeboju ostatnich lat

Cena: 369 zł

Nie dość, że szokująco mały, to w dodatku gadatliwy. Wystarczy nacisnąć przycisk, by wypowiedział tytuł i nazwę wykonawcy utworu. Potrafi także odczytywać nazwy list odtwarzania i informować

o konieczności doładowania baterii.

4

Nokia 5800 XpressMusic

Coś jakby telefon

Cena: 1599 zł

Urządzenia tego typu zwało się kiedyś telefonami. Ale przecież nie ma już takiego, który by nie pozwalał na odtwarzanie plików muzycznych. To urządzenie zaś pozostaje flagowym modelem muzycznej linii produktów Nokii, największego producenta… telefonów komórkowych.

5

Sony Walkman NWZ-A828 8GB

Wnuk prekursora gatunku

Cena: 700 zł

Firma, która wykreowała ideę przenośnego odtwarzacza muzycznego w czasach, gdy nośnikiem utworów były kasety, nie zasypia gruszek w popiele. Ten model wyróżniają słuchawki, będące czymś więcej niż tylko zatyczkami

do uszu.

6

Cowon iAudio 7 8GB

Przetestuje wytrzymałość kciuka

Cena: 589 zł

Ma umożliwiać słuchanie muzyki przez 60 godzin bez potrzeby ładowania baterii. To ponad dwie doby non stop! Do tego niekonwencjonalny ukośny pad dotykowy do sterowania wyłącznie przy użyciu kciuka.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Kosiński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu