Zaszyfrowana chemia

ABT
opublikowano: 14-10-2009, 00:00

Nafta nadała kryptonimy chętnym na Ciech, Tarnów i ZAK. Dla dobra prywatyzacji. Due diligence po

Nafta nadała kryptonimy chętnym na Ciech, Tarnów i ZAK. Dla dobra prywatyzacji. Due diligence po

20 października.

Proces prywatyzacji Ciechu, Azotów Tarnów i Zakładów Azotowych Kędzierzyn (ZAK) wchodzi w kolejną fazę. Wiadomo już, kiedy inwestorzy będą wizytować spółki. Due diligence rozpocznie się po 20 października. Poza tym sprzedaż trzech spółek prowadzona przez Naftę Polską okryta jest głęboką tajemnicą.

Nafta przedstawiła jedynie krótką listę sześciu inwestorów, ale nie ujawnia, którymi firmami są zainteresowani. Same spółki wiedzą, kiedy, ale nie wiedzą, z kim będą się spotykać podczas due diligence.

— Nafta nadała kryptonimy inwestorom. Utajnienie nazw ma sprawić, że nie będzie nieprawidłowości w postępowaniu prywatyzacyjnym. Wszystkim zależy, by zakończyło się z korzyścią dla spółek i dla skarbu. Stawką jest m.in. wartość pakietów inwestycyjnych — mówi nasz rozmówca z branży, proszący o zachowanie anonimowości.

I zapewnia, że w sprawie kryptonimów nie żartuje.

— Krążą plotki o kryptonimach. My znamy tylko liczbę inwestorów nami zainteresowanych, ale nie mogę jej podać — dodaje inny przedstawiciel branży.

I sugeruje, że wszyscy teraz boją się podsłuchów.

O kryptonimy inwestorów zapytaliśmy Wiesława Skwarko, wiceprezesa Nafty Polskiej.

— Nie komentuję — odpowiedział i przerwał rozmowę.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ABT

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane