Zbigniew Klepacki kupuje

MK
opublikowano: 17-12-2008, 00:00

Zarządzana przez Zbigniewa Klepackiego Lubawa zamierza przejąć inną spółkę. Cel — wejście na zagraniczne rynki.

Zarządzana przez Zbigniewa Klepackiego Lubawa zamierza przejąć inną spółkę. Cel — wejście na zagraniczne rynki.

Lubawa ma na oku trzy firmy, ale spośród nich chce wybrać tylko jedną. Są to zagraniczne przedsiębiorstwa, które produkują na potrzeby wojska i innych służb mundurowych. Ich specjalność to m.in. namioty, kamizelki ochronne, tarcze i hełmy, ale innego typu niż te, które oferuje spółka z Lubawy.

— To kolejny etap zdobywania przez nas międzynarodowych rynków, po utworzeniu w Chinach spółki joint venture Xin Jiang Uniforce — Lubawa Technology Co. Ltd — informuje prezes Klepacki.

Na akwizycję firma przeznaczyła 20 mln zł. Nie wyklucza również wsparcia się kredytem. Ostatecznego zakończenia transakcji można się spodziewać w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Lubawa działa na polskim rynku od 1951 r. Od 1996 r. jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Wszystkie jej produkty są projektowane zgodnie z wymaganiami polskiej armii, przy wsparciu Ministerstwa Obrony Narodowej i wojskowych ośrodków naukowo-badawczych (m.in. Wojskowego Instytutu Chemii i Radiometrii czy Wojskowego Ośrodka Badaw-czo-Wdrożeniowego Służby Mundurowej).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MK

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Zbigniew Klepacki kupuje