Zdrowie dla bogatych

opublikowano: 29-10-2018, 22:00

W najwyższym apartamentowcu żyje się nie tylko luksusowo, ale też ekologicznie.

Mieszkańcy Złotej 44 w Warszawie zabezpieczeni są na wiele sposobów przed niekorzystnymi wpływami cywilizacji. Korzystają m.in. z wody dostarczanej przez własną stację uzdatniania, a do ich apartamentów dociera świeże powietrze z wysokości niemal 200 metrów (stacja filtrowania znajduje się na dachu wieżowca). Technologia wykonania elewacjigwarantuje natomiast optymalną izolację akustyczną. Dzięki niej tętniące życiem centrum miasta nie zakłóca ciszy we wnętrzach apartamentów.

Apartamentowiec jako pierwszy w Polsce został pokryty fasadą wykonaną w technologii trójszybowej, która zapobiega utracie ciepła we wnętrzach, co wpływa na oszczędności w kosztach ogrzewania, a także ogranicza nadmierny dopływ światła słonecznego do wnętrz, zapobiegając zbytniemu nagrzewaniu się pomieszczeń. Ta innowacja przyczynia się do redukcji kosztów i zużycia energii aż o 20 proc. i zmniejszenia emisji CO 2 do atmosfery.

Do prowadzenia aktywnego i zdrowego stylu życia zachęcają znajdujące się na ósmym piętrze 25-metrowy basen i w pełni wyposażona siłownia. Rekreacji służą też znajdujące się obok gabinety masażu, sauna fińska i łaźnia parowa.

Dla wygody tych z mieszkańców, którzy wolą poruszać się po mieście rowerem, w budynku znajduje się parking rowerowy dla 288 rowerów, a dla miłośników samochodów elektrycznych uruchomiono wolnostojącą stację z modułem do ładowania dwóch aut jednocześnie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Berłowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu