Zdrowie w biurze

opublikowano: 16-05-2016, 22:00

Spektrum Tower

Biuro projektowe BuroHappold Engineering przeprowadziło się do warszawskiego budynku Spektrum Tower. Siedzibę firmy zaprojektowano jako salon wystawowy najnowocześniejszych rozwiązań i technologii, pozytywnie wpływających na zdrowie i produktywność pracowników, a także zmniejszających zużycie energii.

Zastosowano m.in. oświetlenie typu LED i system regulowania oświetlenia indywidualnie dla każdego stanowiska pracy. Świeże powietrze kierowane jest tam, gdzie zapotrzebowanie na nie jest najwyższe.

To możliwie dzięki wykorzystaniu detektorów stężenia CO 2 i nawiewom o zmiennym wydatku. Odpowiednią temperaturę zapewnia system klimatyzacji reagujący na zmiany i uwzględniający preferencje użytkowników. Oszczędności w zużyciu energii i wody sprzyja zaawansowany system monitoringu.

Ponadto część elementów wyposażenia została wykorzystana ponownie, np. wtórnie zastosowano hartowane tafle szkła w ścianach działowych. Badania wskazują, że efektywny system wentylacyjny podwyższa efektywność pracowników o 11 proc. a lepsze oświetlenie zwiększa ją o 23 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Joanna Dobosiewicz

Polecane