Zdrowy trend

KATARZYNA PARKOT, dyrektor do spraw leasingu w Spektrum Tower
opublikowano: 20-02-2015, 00:00

KOMENTARZ Zdrowy styl życia zmniejsza ryzyko zachorowania na tzw. choroby społeczne i przyczynia się do większej efektywności i satysfakcji z pracy.

Często osoby, które dbają o swój rozwój zawodowy, z podobnym zaangażowaniem dbają o swoje zdrowie. Biorąc pod uwagę m.in. ten trend, deweloperzy budują coraz więcej miejsc pracy, które są przyjazne i zaspokajają potrzeby najemców. Osiągają to na wiele sposobów — od stosowania specjalnych rozwiązań konstrukcyjnych i architektonicznych, przez różne udogodnienia, po właściwy dobór usługodawców.

Tworzenie przyjaznego miejsca pracy odbywa się już na etapie projektowania budynku oraz przygotowywania strategii biznesowych dotyczących komercjalizacji powierzchni. Istotne jest zastosowanie takich rozwiązań budowlanych czy też aranżacji powierzchni, które będą wspierały prowadzenie zdrowego trybu życia. Należy również zwrócić uwagę na taki dobór najemców powierzchni usługowych, aby budynek był jak najbardziej atrakcyjny dla najemców, a jednocześnie był przyjazną strefą do pracy. Warto też założyć w strategii biznesowej, iż budynek ma być miejscem aktywności osób w nim pracujących również po pracy, a także aby z usług w nim oferowanych mogły korzystać również osoby z zewnątrz.

Z pewnością takie inwestycje cieszą się większym powodzeniem wśród najemców.

I tak w biurowcach powstają m.in. strefy dla rowerzystów, a w okolicach budynków stacje Veturilo. Przygotowywane są przestrzenie do relaksu: zielone tarasy, zewnętrzne ogrody czy wewnętrzne patia z fontannami. Jeśli chodzi o rozwiązania konstrukcyjne, to mogą być np. otwierane okna, które umożliwiają wymianę powietrza w biurze oraz możliwie największy dostęp światła dziennego. Ponadto inwestorzy coraz uważniej dobierają usługodawców. Wśród takich najemców często można spotkać kliniki, centra fitness czy też gabinety Welness & Spa. Istotny jest też dobór dostawców usług gastronomicznych. Ważne jest aby wybrać firmę, która będzie oferowała wybór zdrowych, zbilansowanych posiłków. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KATARZYNA PARKOT, dyrektor do spraw leasingu w Spektrum Tower

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu