Ze spółek

Artur Szymański
02-07-2002, 00:00

APATOR. Spółka dokonała zamiany 6597 akcji imiennych, uprzywilejowanych co do głosu w stosunku 1:4, na walory zwykłe na okaziciela. Zamiana została przeprowadzona na wniosek akcjonariuszy, którzy chcą uzyskać możliwość ich sprzedaży na giełdzie. Obecnie kapitał zakładowy spółki składa się z 860 004 akcji imiennych uprzywilejowanych i 1,94 mln papierów zwykłych na okaziciela.

BYTOM. Spółka dokonała z firmą Agamart z Krakowa kompensaty wierzytelności wynikającej z obligacji imiennych III serii Bytomia. Wierzytelności wynikające z 15 obligacji o łącznej wartości nominalnej 1,5 mln zł i naliczonych od nich odsetek (137 tys. zł) skompensowano z wierzytelnościami wysokości 1,225 mln zł. Firma Agamart umorzyła też 412 tys. zł należności, jakie pozostały po kompensacie.

COMPUTERLAND. Emitent podpisał z TP SA umowę i list intencyjny w sprawie wdrożenia drugiego etapu systemu paszportyzacji. Kontrakt opiewa na kwotę 14,5 mln zł. Podpisanie szczegółowych umów ma nastąpić do końca lipca.

DB24. Deutsche Bank 24 AG kupił 8,3 mln akcji spółki. Deu- tsche Bank 24 AG posiada obecnie 319,53 mln walorów DB 24, co stanowi 95,02 proc. kapitału i głosów na WZA emitenta.

ELEKTRIM. Elektrim-Megadex zawarł z Elektrim-Volt umowy na dostawę i montaż rozdzielnic oraz transformatorów w ramach modernizacji bloku A 460 MW w Elektrowni Pątnów II. Wartość umów wynosi 6,37 mln EUR. Ponadto Elektrim-Megadex podpisał kontrakt z Elektrownią im. T Kościuszki w Połańcu na modernizację stacji uzdatniania wody. Wartość umowy wynosi około 7 mln zł.

ONET.PL. ITI Holdings nie zamierza ogłaszać kolejnego wezwania na sprzedaż akcji Onetu. Według wstępnych wyników ostatniego wezwania grupa ITI zwiększyła swój udział w portalu Onet.pl do 88,59 proc. głosów, z poziomu 59,99 proc. Onet.pl pozostanie na GPW przez dwa lata.

PPWK. W I półroczu 2002 r. przychody netto ze sprzedaży produktów, towarów i usług wyniosły 14,2 mln zł, co oznacza wzrost o 9 proc. w stosunku do I półrocza 2001 r.

UNIMIL. Andrzej Draus, były prezes, oraz Paweł Draus, były członek zarządu, domagają się odszkodowania (łącznie 2,81 mln zł) za rozwiązanie z nimi umów o zarządzanie spółką.

W.KRUK. Dziś odbędzie się pierwsze notowanie spółki na rynku równoległym. Zarząd KDPW przyjął 610 268 praw do akcji zwykłych na okaziciela serii F o jednostkowej wartości nominalnej 11 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Artur Szymański

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu