Ze spółek

Artur Szymański
opublikowano: 23-07-2002, 00:00

APEXIM. BRE — Fundusz Kapitałowy sprzeda 47 094 akcji Apeximu. Walory te stanowią 0,95 proc. kapitału zakładowego emitenta i uprawniają do wykonywania 0,55 proc. głosów na jego WZA.

BRE — Fundusz Kapitałowy posiada jeszcze 4,58 proc. głosów na walnym Apeximu.

BIG BG. Joao Manuel Manso Neto złożył rezygnację z funkcji wiceprezesa banku. Rezygnacja została uzasadniona przyczynami osobistymi. RN powołała Fernando Marię Cardoso Rodriguesa Bicho na wiceprezesa, powierzając mu obowiązki dyrektora zarządzającego pionem skarbu i bankowości inwestycyjnej.

KREDYT BANK. W wyniku windykacji kredytów bank przejął 206 895 akcji Energomontażu-Północ. Stanowią one 5,57 proc. udziału w kapitale i głosach na WZA spółki.

POLAR. Na dzisiejszej sesji obrót akcjami Polaru zostanie zawieszony z powodu ogłoszenia przez Whirlpool wezwania do sprzedaży akcji spółki. Whirlpool Europe BV wezwał w poniedziałek do sprzedaży 259 647 akcji emitenta, co stanowi 1,81 proc. głosów na WZA. Wzywający za jeden walor płaci 7,20 zł. Zapisy będą przyjmowane od 29 lipca do 27 sierpnia. Whirlpool zmierza do skupienia wszystkich akcji i wycofania spółki z giełdy.

POZMEAT. Elżbieta Stępień zrezygnowała z funkcji członka zarządu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Artur Szymański

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu