Ze spółek

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 27-01-1999, 00:00

PTE. Sześć Powszechnych Towarzystw Emerytalnych dostało wczoraj zgodę UNFE na utworzenie otwartych funduszy emerytalnych. Są to PTE: CU WBK BPH, Nationale-Nederlanden, AIG, PZU, Skarbiec Emerytura i PKO/Handlowy. Jednocześnie urząd wydał licencję Bankowo-Pocztowemu PTE, stworzonemu przez Pocztę Polskę, francuski bank Paribas i ubezpieczyciela Cardif. Towarzystwo planuje otwarcie funduszu o nazwie Pocztylion.

BWR. Ryszard Błachut — wiceprezes zarządu BWR objął funkcję prezesa zarządu BWR Banku Secesyjnego w Katowicach.

CSS. Zarząd ustalił jednolitą cenę emisji akcji serii E w ofercie publicznje na 20 złotych dla transzy małych inwestorów i transzy dużych inwestorów.

SWARZĘDZ. Spółka podpisała z firmą BEGA-Consult umowę o współpracy w zakresie sprzedaży produktów SFM SA odbiorcom w handlu detalicznym na terenie Niemiec. Umowa została zawarta do 2000 r. z możliwością przedłużenia.

VISCOPLAST. Zarząd uważa, że spółce w 1999 roku uda się utrzymać zysk netto nominalnie na poziomie z roku ubiegłego, tj. około 3,4 mln zł. Zależeć to jednak będzie od skuteczności pozyskiwania należności od placówek służby zdrowia.

PPABANK. Zarząd banku przewiduje, że zysk netto w 1999 roku osiągnie wartość 28,7 mln zł i będzie o 59 proc. wyższy w stosunku do prognozy na 1998 r. Według wstępnych danych, w zeszłym roku PPABank zarobił netto 20,4 mln zł. Przychody z tytułu odsetek przekroczyły 131,2 mln zł.

ZNTK ŁAPY. Prognozy spółki na rok 1999 zakładają sprzedaż na poziomie 78,8 mln zł. Zysk netto szacowany jest na 1,55 mln zł.

MOSTOSTAL ZABRZE. Spółka zakupiła 3384 akcji Gliwickiego Przedsiębiorstwa Budownictwa Przemysłowego o wartości nominalnej 100 zł każda, po cenie 470 zł za jedną akcję, co stanowi 28,2 proc. kapitału akcyjnego. Całkowita wartość transakcji wyniosła 1, 6 mln zł. WST

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy