Ze spółek

Tadeusz Stasiuk, Robert Grzeszczuk, Arkadiusz Smardz
opublikowano: 28-05-1999, 00:00

Ze spółekGPRD. Spółka podpisała z Budimexem Poznań umowę w sprawie wykonania robót makroniwelacyjnych i drogowych na budowie Centrum Usług Komercyjnych Przejazdowo. Jej wartość netto wynosi 12 182 072 zł.

GÓRAŻDŻE. Spółka otrzymała zgodę Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji na nabycie 80,0326 proc. akcji Cementowni wiek z siedzibą w Ogrodzieńcu.

ŁDA. Xonix otrzymał od KPWiG zgodę na nabycie od ŁDA Invest SA pakietu akcji zapewniającego przekroczenie 33 proc. liczby głosów na WZA. Decyzja ma moc obowiązującą do 31.12.1999 r.

NOVITA. Novitex, firma w 100- - proc. zależna od Novity nabyła 516 akcji spółki matki w cenie 5,65 zł za walor i posiada obecnie 520 516 akcji Novity. Stanowi to 13,40 proc. kapitału akcyjnego przedsiębiorstwa i uprawnia do wykonywania takiej samej liczby głosów na WZA.

POLIGRAFIA. DWS Polska Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych posiada 366 515 akcji spółki, stanowiących 10,165 proc. ogólnej ich liczby i uprawniających do wykonywania takiej samej liczby głosów na WZA.

PROCHEM. Spółka otrzymała niezbędne dokumenty umożliwiające rozpoczęcie prac realizacyjnych dla obiektu usługowego zlokalizowanego koło Warszawy. Kwota budżetowa kontraktu — ponad 7 mln zł. Termin zakończenia — do końca 1999 roku.

ROLIMPEX. Podpisana została przedwstępna umowa sprzedaży, na mocy której spółka sprzeda Bankowi Handlowemu nieruchomość położoną w Warszawie przy ulicy Chałubińskiego za cenę w złotych stanowiącą równowartość 7,5 mln USD.

SOFTBANK. Zarząd zaproponuje na WZA wypłatę dywidendy za rok 1998 wysokości 1 zł na jedną akcję.

SWARZĘDZ. Została zawarta umowa z Bankiem Rozwoju Eksportu o kredyt obrotowy wysokości 3,1 mln zł z przeznaczeniem na spłatę drugiej raty wierzytelności BIG Banku Gdańskiego, z którym podpisano oddzielną umowę układową.

ZREW. Spółka podpisała z Petrochemią Płock 5 kolejnych umów na łączną kwotę około 3 mln zł, w tym największa umowa dotyczy regeneracji bloku nr 1 na kwotę około 2 mln zł. RG, WST

PIONEER. Trwająca od 1 marca promocyjna oferta dla Funduszu Obligacji została przedłużona do 30 września. Pioneer tłumaczy tę decyzję ofertami konkurencji i chęcią przejęcia klientów rozczarowanych coraz niższym oprocentowaniem w bankach.

Nadal więc obowiązują prowizje na poziomie 0,65 proc. dla inwestycji poniżej 10 tys. zł. dokonywanych w punktach obsługi klienta oraz dla transakcji realizowanych w formie wpłat lub przelewów bezpośrednio na wskazane konto Funduszu w wysokości 0,15 proc. Funkcjonujący od czterech lat Fundusz Obligacji przyniósł, w okresie od 31 grudnia 1998 r. do 26 maja zysk na poziomie 5,1 proc. ASM

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Robert Grzeszczuk, Arkadiusz Smardz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu