Ze spółek

Artur Sulejewski, Piotr Burza, Paweł Zielewski
opublikowano: 10-06-1999, 00:00

Ze spółekBANKI. Komisja Nadzoru Bankowego wydała zezwolenie na nabycie przez Bank Gospodarstwa Krajowego akcji uprawniających do wykonywania ponad 50 proc. głosów, nie więcej niż 66 proc., podczas WZA Banku Rozwoju Budownictwa Mieszkaniowego.

CLIF. Cena emisyjna akcji serii D została ustalona na 10 zł

FARMACOL. 15 czerwca odbędzie się debiut spółki na rynku podstawowym GPW.

KGHM. Zarząd KGHM Polska Miedź ma dziś ocenić możliwość wypłaty pracownikom spółki jednorazowej premii, w zamian za wypłatę nagród z zysku za ubiegły rok, i wzrostu wynagrodzeń od 1 lipca. Z propozycją rozpatrzenia tych kwestii wystąpił do zarządu Marian Krzemiński, prezes holdingu.

Obecnie spory zbiorowe z zarządem Polskiej Miedzi prowadzi kilka central związkowych, w tym dwie największe — Krajowa Sekcja Górnictwa Rud Miedzi NSZZ Solidarność i Związek Zawodowy Pracowników Przemysłu Miedziowego. Główne postulaty we wszystkich sporach to żądanie podwyżek płac oraz wypłata nagrody z zysku za 1998 rok na poziomie 8,5 proc. środków na wynagrodzenia w minionym roku.

UNIVERSAL. Rada Giełdy zdecydowała o wykluczeniu, zawieszonych już wcześniej, akcji spółki z obrotu giełdowego — poinformował Marek Wierzbowski, prezes Rady GPW. Powodem, dla którego papiery spółki kierowanej przez Dariusza Przywieczerskiego zostały ostatecznie usunięte z parkietu było wielokrotne naruszanie obowiązków informacyjnych. W samym Universalu odmówiono wczoraj komentarza.

NBP. Ryszard Kokoszczyński, wiceprezes banku centralnego, stwierdził, że NBP dąży do pełnego uwolnienia złotego, a czeka jedynie na akceptację rządu. Nie będzie już centralnego parytetu, który jest dziś centralnym punktem wobec któreg ustala się pasmo wahań. Te również zostanie zlikwidowane. Jeśli takie posunięcie zostanie uchwalone, zniknąć ma pełznąca dewaluacja złotego. PB, AS, PZ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Artur Sulejewski, Piotr Burza, Paweł Zielewski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Ze spółek