Ze spółek

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 11-06-1999, 00:00

IMPEXMETAL. Po wielomiesięcznych negocjacjach zarządy Impexmetalu i Pekao SA porozumiały się w sprawie odkupienia przez Impexmetal 7,4 proc. akcji Huty Aluminium Konin. Impexmetal zapłaci za ten pakiet 47,2 mln zł, z czego 2 mln zł, stanowią premie dla banku za to, że zgodził się odstąpić od umowy podpisanej w 1997 roku. Wówczas zapisano, że Pekao SA może zażądać by Impexmetal, odkupił akcje Konina płacąc dodatkową marżę i odsetki wysokości 23,7 proc.

— Główny powód dla którego Impexmetal mógł zbankrutować, został usunięty. Liczymy że giełda zareaguje na tę umowę bardzo pozytywnie — powiedział Jacek Krawiec, prezes Impexmetalu.

Spółka finansuje zakup akcji Konina pieniędzmi uzyskanymi ze sprzedaży swoich aktywów, w tym m. in. udziałów w warszawskim biurowcu Ilmet. Jeżeli w ciągu miesiąca Impexmetal nie będzie miał wystarczającej gotówki, wspomoże się kredytem. Prezes Krawiec poinformował, że w związku z ostatnim wzrostem giełdowych notowań Impexmetalu, spółka może zrezygnować z planowanego skupowania akcji na giełdzie. MK

KĘTY. Spółka zawarła z firmą Arthur Andersen umowę o usługi doradcze i dokonanie badania sprawozdania finansowego. Umowa obowiązywać będzie przez rok.

LETA. Fiat Auto Poland złożył oświadczenie o rozwiązaniu umowy koncesyjnej na sprzedaż samochodów marki Fiat. Złożone wypowiedzenie jest konsekwencją rozpoczęcia działalności firmy Leta Sp. z o. o. — Dealer Fiata, w której Leta SA posiada 100 proc. udziałów kapitału zakładowego. Spółka ta prowadzi działalność w zakresie sprzedaży samochodów marki Fiat na podstawie umowy koncesyjnej podpisanej 4 stycznia 1999 r. z Fiat Auto Poland.

MOSTOSTAL WARSZAWA. Karol Heidrich, prezes spółki poinformował o chęci nabycia do końca roku ponad 50-proc. akcji Mostostalu Płock. Obecnie Mostostal Warszawa ma 33 proc. akcji płockiej spółki dających mu 22 proc. głosów na WZA.

NOVITA. Novitex — podmiot w 100 proc. zależny, nabył 10 tys. akcji zwykłych na okaziciela spółki w cenie 5,30 zł za akcję, stanowiących 0,26 proc. kapitału akcyjnego i tyle samo głosów na WZA i posiada obecnie 600 tys. akcji Novity, co stanowi 15,45 proc. kapitału akcyjnego i tyle samo głosów na WZA.

STOMIL BEŁCHATÓW. Rada Nadzorcza powołała na stanowisko członka zarządu, dyrektora ds. finansowych Jakuba Mastalerza.

STOMIL SANOK. Spółka nabyła 4 500 akcji w celu ich umorzenia. Jednostkowa cena nabycia wyniosła 25,50 zł. Łącznie, zakupiono już 217 503 akcje co daje tyle samo głosów na WZA.

WODKAN. Zarząd dokonał wymówienia umowy ze skutkiem w dniu 30.06 zawartej z DM AmerBrokers na pełnienie funkcji sponsora emisji akcji spółki notowanych na CTO. Przyczyną wypowiedzenia umowy było oferowanie korzystniejszych dla Wodkana warunków współpracy z innym domem maklerskim. Nowym sponsorem emisji został Dom Maklerski PKO BP. WST

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Ze spółek