Ze spółek

Maciej Zbiejcik, Robert Grzeszczuk
opublikowano: 01-07-1999, 00:00

Ze spółekHUTMEN. Sąd zarejestrował spółkę TEMER, w której 100 proc. udziałów posiada Hutmen. Spółka zajmie się działalnością remontowo-modernizacyjną, wytwórczo-produkcyjną, usługową, handlową oraz projektowo-doradczą.

MOSTOSTAL WARSZAWA. Bankers Trust Company, który obsługuje program Globalnych Kwitów Depozytowych spółki, zmniejszył stan posiadania akcji Mostostalu do 806 816 sztuk, czyli 8,07 proc. kapitału akcyjnego i głosów na WZA.

Dom Inwestycyjny BRE Bank, podmiot pośredniczący w wezwaniu spółki Acciona na akcje Mostostal Warszawa, zakończył wczoraj przyjmowanie zapisów w związku z objęciem wszystkich akcji.

UNIBUD. Spółka zależna UNIBUD Development nabyła dwie działki w Piasecznie pod budownictwo developerskie jednorodzinne. Rozpoczęcie inwestycji planowane jest na IV kwartał 1999 roku.

WARTA. Minister Skarbu Państwa chce sprzedać nie więcej niż 19,81 proc., lecz nie mniej niż 10 proc. akcji TUiR Warta o wartości nominalnej 10 zł za każdy papier.

ZASTAL. Zarząd Zastalu poinformował o możliwości wykonania uchwały WZA ustalającej prawo akcjonariuszy do dywidendy za 1998 rok. W związku z tym 4 sierpnia odbędzie się NWZA, które zdecyduje o ustaleniu daty nabycia prawa i terminu wypłaty dywidendy. ZM

SOKOŁÓW. W artykule z 29 czerwca pt. „Akcje Sokołowa na GPW są za drogie” podałem wartość wskaźnika EV/S dla samej spółki. Wynosi on 0,725. Po uwzględnieniu przychodów ZM Koło, jego wartość kształtuje się na poziomie 0,407. Sugeruje to, że cena, jaką może zaproponować inwestor, jeśli zdecydowałby się ogłosić wezwanie do sprzedaży spółki na warunkach podobnych, jak w przypadku Animexu i Morlin, może się kształtować na poziomie około 4,4 zł.

Wszystkich zainteresowanych przepraszam.

Robert Grzeszczuk

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Maciej Zbiejcik, Robert Grzeszczuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu