Ze spółek

Maciej Zbiejcik
opublikowano: 31-08-2001, 00:00

Ze spółek

4MEDIA. 4Media zrezygnowały z planów przeprowadzenia dużej publicznej emisji akcji w tym roku w związku z podpisaniem umowy inwestycyjnej z inwestorem, który nie chce się ujawnić. Jednocześnie spółka rezygnuje z planów przeprowadzenia dużej publicznej emisji akcji w tym roku oraz nie zamierza emitować nowych akcji w ciągu najbliższych 2-3 lat. Do skutku dojdzie jedynie uchwalona wcześniej emisja akcji pracowniczych serii I.

AMS. NWZA spółki wyraziło zgodę na emisję obligacji o łącznej wartości nominalnej nie większej niż 50 mln zł w terminie do 30 kwietnia 2003 roku,.

BUDIMEX. Zarząd Budimex poinformował o sprzedaży 8 360 170 udziałów o wartości nominalnej 0,1 zł. każdy, w Spółce BDH-Serwis. Nabywcą udziałów jest Kredyt Trade. Wartość transakcji wyniosła ponad 1 mln zł.

KĘTY. Zarząd Grupy Kęty poinformował, że po raz kolejny została przekroczona równowartość kwoty 500 tys. euro w transakcjach z podmiotem zależnym Alupolem. Łączna suma wzajemnych transakcji z Alupolem wyniosła 2,4 mln zł.

LENTEX. Spółka na sesji giełdowej 29 sierpnia 2001r. kupiła 820 sztuk akcji własnych. Nabyty pakiet stanowi 0,013 proc. kapitału akcyjnego i głosów na WZA, a celem jego nabycia jest umorzenie własnych akcji.

NAFTOBUDOWA. Spółka otrzymała informację o złożeniu rezygnacji przez Macieja Męclewskiego z członkostwa w radzie nadzorczej emitenta. Maciej Męclewski pełnił dotychczas w spółce funkcję przewodniczącego rady nadzorczej Naftobudowy.

PIA PIASECKI. Zarząd Pia Piasecki poinformował, że 29 sierpnia 2001r został zawarty aneks do umowy pomiędzy Mostostalem Zabrze Holding, a Pia Piasecki w sprawie łączenia spółek. W aneksie strony ustalają między innymi termin złożenia planu połączenia do właściwego sądu rejestrowego na dzień 30 listopada 2001r. Termin ten pierwotnie był ustalony przez strony na dzień 31 sierpnia 2001r.

SOKOŁÓW. EBOiR zawarł ze szwedzkim stowarzyszeniem rolników Lantdrukarnas Ekonomi aktiebolag, właścicielem blisko 20 proc. akcji Sokołowa, porozumienie na mocy którego zainwestuje 7,5 mln euro w akcje spółki. Ponadto bank udzieli Szwedom 5 mln euro pożyczki na inne inwestycje. Transakcja ma umożliwić szwedzkiemu stowarzyszeniu rolników uwolnić kapitał na nowe inwestycje i ekspansję w środkowej i wschodniej Europie. W Sokołowie pieniądze uzyskane od EBOiR mają być przeznaczone na zakup instalacji do produkcji drobiu oraz na ekspansję eksportową spółki.

ZPUE. Zakład Produkcji Urządzeń Elektrycznych obniżył swój plan wyniku finansowego na bieżący rok. Kierownictwo firmy spodziewa się utrzymania w tym roku wyniku finansowego netto na poziomie ubiegłorocznym. W 2000 r. ZPUE osiągnęło przychody ze sprzedaży w wysokości 73,5 mln zł. Zysk netto wyniósł w tym czasie 3,4 mln zł. Po I półroczu 2001 spółka zanotowała 28,3 mln zł przychodów oraz 1,4 mln zł straty netto.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Maciej Zbiejcik

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy