Ze spółek

Artur Szymański
30-01-2002, 00:00

4 MEDIA. Zarząd odwołał NWZA spółki zaplanowane na 31 stycznia 2002 r. Powodem jest konieczność zakończenia wyceny wkładu niepieniężnego wnoszonego na pokry- cie akcji serii H. Nowe NWZA przewidziane jest na 28 lutego.

BORYSZEW. Roman Karkosik w transakcji pakietowej kupił 212,76 tys. akcji zwiększając tym samym swoje zaangażowanie w kapitale akcyjnym i głosach na WZA do poziomu 47,13 proc.

BYTOM. Octavia jest w posiadaniu 94,552 akcji emitenta stanowiących 12,61 proc. kapitału akcyjnego i głosów na WZA spółki.

ELEKTROMONTAŻ-EXP. Spółka zawarła nowy kontrakt z KGHM Polska Miedź na modernizację działu energetycznego. Wartość brutto kontraktu wynosi 1,7 mln zł.

EXBUD SKANSKA. Spółka otrzymała wiadomość o zarejestrowaniu 18 stycznia 2002 roku przez Sąd Rejonowy w Kielcach spółki OP Invest. Exbud Skanska jest w posiadaniu wszystkich udziałów OP Invest o łącznej wartości nominalnej 80 tys. zł. Przedmiotem działalności spółki jest działalność inwestycyjna i zarządzanie aktywami finansowymi.

MCI. Zarząd spółki podjął uchwałę o zwiększeniu wyceny długoterminowej lokaty finansowej w JTT Computer o uprzednio utworzony odpis aktualizujący wysokości prawie 3,7 mln zł. Wartość akcji JTT Computer w księgach MCI Management na 31 grudnia 2001 roku wynosi 10,2 mln zł. Zwiększeniu uległa wycena długoterminowej lokaty finansowej w PPU SA (Expertia.pl) o uprzednio utworzony odpis aktualizujący wysokości prawie 3,6 mln zł. Wartość akcji PPU na 31 grudnia 2001 roku wynosi 4,1 mln zł.

Po rozwiązaniu rezerw wstępna strata MCI Management za rok 2001 wyniesie ok. 2,9 mln zł, co oznacza, że wynik netto poprawi się o 7,2 mln zł.

MOSTOSTAL PŁOCK. Marek Solka, prokurent spółki, zbył 4 097 akcji zwykłych na okaziciela serii C Mostostal Płock po cenie 13,10 zł.

MOSTOSTAL W-WA. Acciona, główny akcjonariusz Mostostalu Warszawa, wystąpił do zarządu spółki z żądaniem zwołania NWZA. Walne miałoby się odbyć 6 marca. Inwestor strategiczny warszawskiego przedsiębiorstwa, który dysponuje 49 proc. udziałem w głosach na WZA, chce w porządku obrad najbliższego walnego umieszczenia zmian w statucie spółki, zmiany liczby i składu członków rady nadzorczej oraz zmiany zasad ich wynagradzania.

POLNA. Sąd Rejonowy w Krośnie poinformował o otwarciu postępowania układowego pomiędzy Zakładami Automatyki Polna, a wierzycielami. Termin sprawdzenia wierzytelności ustalony został na dzień 25 marca 2002 roku. Spółka otrzymała postanowienie sądu w dniu 29 stycznia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Artur Szymański

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu