Ze spółek

Artur Szymański
opublikowano: 14-03-2002, 00:00

13 NFI. Fundusz kupił 554 tys. akcji własnych płacąc po 3,7 zł za jeden walor. NFI Fortuna posiada obecnie 1,86-proc. własnych akcji.

EXBUD SKANSKA. Zarząd Mimetu (podmiot zależny Exbudu) złożył w katowickim sądzie rejonowym wniosek o likwidację.

FARMACOL. Ministerstwo Skarbu Państwa przyznało Farmacolowi do 25 marca wyłączność na prowadzenie negocjacji w sprawie zakupu Cefarmu Warszawa. Cefarm ma 54 apteki w Warszawie i okolicznych miejscowościach. Prowadzi też sprzedaż farmaceutyków do hurtowni, szpitali, gabinetów lekarskich oraz prywatnych aptek. Jego udział w ogólnopolskiej sprzedaży do aptek kształtuje się na poziomie 1,3-1,4 proc.

FASING. Zarząd Fabryk Sprzętu i Narzędzi Górniczych kupił od Kopalni Węgla Brunatnego Sieniawa w likwidacji prawo użytkowania wieczystego działki o powierzchni prawie 7 tys. metrów kwadratowych oraz znajdujących się na niej nieruchomości. Wartość umowy opiewa na sumę 64,67 tys. zł. Łączna wartość kupowanych aktywów KWB Sieniawa to 450 tys. zł

GPRD SKANSKA. Emitent kupił 160 akcji spółki zależnej Mostobudowa za 100 tys. zł.

IZNS. RN Iławskich Zakładów Naprawy Samochodów odwołała z funkcji prezesa zarządu Józefa Bandelewskiego. Przyczyną była negatywna ocena wyników finansowych spółki.

KOGENERACJA. Elektrociepłownia Zielona Góra — spółka powiązana z emitentem — zawarła kontrakt z konsorcjum firm Elektrim Megadex i Fortum Engineering Ltd. na budowę bloku gazowo-parowego o wartości 87,15 mln euro. Kogeneracja zamierza objąć pakiet prawie 181,6 tys. akcji w podwyższonym kapitale EC Zielona Góra. Po transakcji Kogeneracji przysługiwać będzie 58,2 proc. kapitału zakładowego i głosów na WZA.

MITEX. Spółka podpisała z Gminą Dąbrowa Górnicza umowę dotyczącą wykonania hali widowiskowo-sportowej. Wynagrodzenie dla emitenta wynosi 27,8 mln zł plus VAT. Termin zakończenia prac ustalono na 31.08.2003 r.

NETIA. NWZA uchwaliło zmiany statutu. Zgodnie z nowymi zapisami proces restrukturyzacji podlega zatwierdzeniu przez 95 proc. obligatariuszy. 12 marca 2002 r. zgodę na restrukturyzację spółki wyraziło 53 proc. wierzycieli. Zbieranie oświadczeń potrwa do 31 marca 2002 r. Do RN powołany został Przemysław Jaroński.

PKN ORLEN. Do rejestru zastawów w urzędzie skarbowym w Chrzanowie wpisano zastaw na udziałach w spółkach z ograniczoną odpowiedzialnością oraz maszynach należących do Rafinerii Trzebinia na łączną kwotę 128,14 mln zł.

STOMIL OLSZTYN. Na 4 kwietnia 2002 r. zwołano NWZA dla zbadania przez audytora lub zespołu audytorów ad hoc zasad stosowania cen transferowych w relacjach pomiędzy spółką a Grupą Michelin.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Artur Szymański

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu